Grubiorze o trendach mobilnych 2018!

Do zobaczenia na Mobile Trends 2018
Do zobaczenia na Mobile Trends 2018

[grid number=”8″ class=”big”]Początek roku, to czas kiedy każdy “wróży z fusów” tzn. prognozuje trendy w różnych dziedzinach na nadchodzące dwanaście miesięcy. Dziś przyglądamy się najciekawszym i bierzemy na warsztat “marketing mobilny”! Mamy dla Was też zaproszenie na gryfne wydarzenie – “Mobile Trends Conference 2018”.

Co jest na czasie?

Projektując aplikacje mobilne, należy nie tylko pilnie słuchać sugestii przedstawicieli grup docelowych do których są kierowane, ale również bazować na aktualnie panujących trendach. Oto złota siódemka rozwiązań, które w tym roku będą rządziły światem aplikacji.

  • Wykorzystanie koncepcji Internet of things 

Idea smart rozprzestrzenia się na coraz to nowe dziedziny życia. Dotyczy już nie tylko przedmiotów, domów, ale również miast, przedsiębiorstw, pojazdów, a nawet zdrowia. Właśnie w związku z tym i z coraz większym zapotrzebowaniem na podobne rozwiązania, rośnie rynek aplikacji mobilnych projektowanych z takim właśnie przeznaczeniem. Analitycy przewidują, że IoT wzrośnie z 157,05 mld USD w 2016 r. Do 661,74 mld USD w 2021 r., przy łącznym rocznym wskaźniku wzrostu (CAGR) na poziomie 33,3%. Wpływa to bezpośrednio na trendy w aplikacjach mobilnych, ponieważ urządzenia IoT są kontrolowane przez smartfony.

  • Accelerated mobile pages

Kolejny nadchodzący trend to – Accelerated Mobile Pages (AMP). Od czasu, gdy Google wprowadził projekt AMP, ładowanie stron na urządzeniach mobilnych przyspieszyło. Dzięki AMP wyraźnie można zauważyć szybsze ładowanie stron internetowych w telefonie komórkowym. Oprócz tej niesamowitej funkcji Google zadeklarowało, że zapewni pojedynczy indeks wyszukiwania dla internetu mobilnego. Z punktu widzenia SEO krok ten zmienia wszystkie podejścia do rozwijania aplikacji mobilnych.

ACM pomogą aplikacjom mobilnym w szybszym ładowaniu na urządzeniach przenośnych, redukując przy tym współczynnik odrzuceń.

  • Płatności mobilne w aplikacjach

Klienci coraz więcej kupują przy użyciu aplikacji mobilnych, szukając jednocześnie ułatwień w finalizacji zawieranych przez nich transakcji. Mobilne systemy płatności poprzez aplikacje są korzystne dla marek – ponieważ mogą gromadzić dane na temat klientów i dokonywać głębokich analiz ich zachowań, ale działa to też na korzyść klientów, którzy mogą szybciej i łatwiej dokonywać płatności.

  • Augmented Reality/ Virtual Reality

W ubiegłym roku AR i VR zaczęły mocno wkraczać w sferę rozrywki i gamingu. AR z powodzeniem wykorzystują firmy zajmujące się sprzedażą, ochroną zdrowia, inżynierią czy nieruchomościami. VR częściej wykorzystywany jest w branży gamingowej i związanej z organizacją wydarzeń.

  • Aplikacje obsługujące usługi na żądanie

Nic dziwnego, że cieszą się taką popularnością ponieważ ułatwiają życie użytkowników i pozwalają im zaoszczędzić znaczną ilość czasu. Bardzo dynamicznie rozwijają się w branży związanej z przewozami, serwisami sprzątającymi, usługami beauty, dowozem posiłków i żywności, a także przewozem osób.

  • Aplikacje bazujące na danych gromadzonych w chmurze

Wraz z rosnącym wykorzystaniem technologii chmury coraz szybciej i łatwiej można uzyskać dane bez wpływu na wewnętrzną pamięć telefonu.

  • Aplikacje bazujące na uczeniu maszynowym, sztucznej inteligencji oraz chatboty

Tego typu aplikacje coraz częściej poznają preferencje użytkowników i powoli sterują nie tylko ich racjonalnymi decyzjami, ale uczuciami. Są nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim atrakcyjne dla użytkownika.

Mobile Trends Conference – wydarzenie, na którym musisz być!

Już 1 i 2 marca w Krakowie, odbędzie się konferencja, która powinna być obowiązkowym punktem w terminarzu każdego miłośnika mobilnych technologii. Tegoroczna, siódma już edycja Mobile Trends Conference, zapewni wszystkim uczestnikom solidną dawkę wiedzy. Podczas dwóch konferencyjnych dni, poruszonych zostanie wiele kwestii związanych z mobile marketingiem, m- commerce, czy big data. Nie zabraknie także paneli dotyczących projektowania stron i aplikacji na urządzenia mobilne.

Będzie tam również nasz górniczy WUNDERTEAM. Obiecujemy solidną relację z wydarzenia. Dodatkowo pierwszego dnia będę miał prezentację. O czym opowiem? O genie społecznościowym i filozofii Social Media First, która powinna znaleźć również zastosowanie w projektowaniu rozwiązań mobilnych.

/edit/ Tak było w tym roku na Mobile Trends 2018!

[/grid]

[grid number=”4″ class=”big” last=”true”]

Do zobaczenia na Mobile Trends 2018
Do zobaczenia na Mobile Trends 2018
górnicza agencja kreatywna
górnicza agencja kreatywna!

Manifest WUNDERTEAM

[tabs width=”100%”]
[tab title=”My” active=”true” align=”center”]

Wierzymy w górniczy etos, bo na grubie (w kopalni) człowiek uczył się porządku i dokładności. [highlight]Fedrujemy insighty, żeby tworzyć gryfne[/highlight] kampanie reklamowe!

[/tab]
[tab title=”Robota” align=”center”]

Pomagamy firmom, organizacjom wydobyć często głęboko zakopane pokłady kreatywności. Pomagamy też innym agencjom reklamowym wykonując za nich „czarną robotę”!

[/tab]
[tab title=”Dinks” align=”center”]

W kampaniach wykorzystujemy filozofię Social Media First gdzie kamieniem węgielnym jest “gen społecznościowy”. Do „czarnej marketingowej roboty” mamy gryfną górniczą załogę i fedrujemy razem od świtu do świtu! To sprawia, żę jesteśmy prawdopodobnie najlepszą agencją reklamową “pod ziemią”!

[/tab]
[/tabs]

Napisz do nas!

[/grid]
[clear]

You May Also Like