Czym jest Inbound Marketing, czyli tzw. „marketing przychodzący”!

WUNDERTEAM-teoria
Hand drawn sketch bulb light idea vector illustration. Logo concept.

To nic innego, jak podejście w którym ważniejsze staje się budowanie świadomości marki, niż “świecenie” promocyjną ofertą, rabatami itp.

Inbound marketing to strategia przyciągania klientów. Polega na działaniach, które umożliwiają odbiorcom samodzielne odnalezienie nadawcy komunikatu. Treści, które powstają stają się na tyle atrakcyjne, że ludzie zaczynają o nich rozmawiać, dzielić się nimi w mediach społecznościowych, szukać informacji o nich w wyszukiwarkach internetowych. Dystrybucja reklamy odbywa się więc organicznie, bez wsparcia mediowego.

Koncepcja Permission Marketing
Inbound Marketing nawiązuje do koncepcji permission marketing (marketingu za przyzwoleniem), opracowanej przez Setha Godina – znanego mówcy i autora książek z zakresu marketingu. Zgodnie z teorią to odbiorca musi wyrazić zgodę na marketing, np. poprzez subskrypcję mailową lub wyszukując dane produkty.

Inbound Marketing – jakie narzędzia stosować?
Strategia istniała od dawna, ale bardzo dynamicznie rozwinęła się wraz z rozwojem mediów społecznościowych i ze wzrostem świadomości na temat SEO. Kluczowym narzędziem wykorzystywanym jest szeroko pojęty [highlight]content marketing[/highlight]. Polega on na tworzeniu i dystrybucji unikalnych, ciekawych i wiarygodnych treści (artykuły, e-booki, webinaria, podcasty, video itp.).

miner-guido
Czym się zajmujemy?

WUNDERTEAM to agencja reklamowa z Katowic! Fedrujemy insighty, żeby tworzyć gryfne kampanie reklamowe! “Oko sztajgra” widzi ostrzej!

Masz BRIEF?
Chytomy sie za ta robota!

Napisz do Nadsztygara!

Manifest WUNDERTEAM

Wierzymy w górniczy etos, bo na grubie (w kopalni) człowiek uczył się porządku i dokładności. Fedrujemy insighty, żeby tworzyć gryfne kampanie reklamowe!

Pomagamy firmom, organizacjom wydobyć często głęboko zakopane pokłady kreatywności. Pomagamy też innym agencjom reklamowym wykonując za nich „czarną robotę”!

W kampaniach wykorzystujemy filozofię Social Media First gdzie kamieniem węgielnym jest “gen społecznościowy”. Do „czarnej marketingowej roboty” mamy gryfną górniczą załogę i fedrujemy w dzień i w nocy!

Napisz do nas!

You May Also Like