Czym jest Inbound Marketing, czyli tzw. „marketing przychodzący”!

To nic innego, jak podejście w którym ważniejsze staje się budowanie świadomości marki, niż „świecenie” promocyjną ofertą, rabatami itp.


Treści, które powstają stają się na tyle atrakcyjne, że ludzie zaczynają o nich rozmawiać, dzielić się nimi w mediach społecznościowych, szukać informacji o nich w wyszukiwarkach internetowych. Dystrybucja reklamy odbywa się więc organicznie, bez wsparcia mediowego.

Inbound Marketing nawiązuje do koncepcji permission marketing (marketingu za przyzwoleniem), opracowanej przez Setha Godina – znanego mówcy i autora książek z zakresu marketingu. Zgodnie z teorią to odbiorca musi wyrazić zgodę na marketing, np. poprzez subskrypcję mailową lub wyszukując dane produkty.

Inbound Marketing – Jakie narzędzia stosować?

Strategia istniała od dawna, ale bardzo dynamicznie rozwinęła się wraz z rozwojem mediów społecznościowych. Kluczowym narzędziem wykorzystywanym jest szeroko pojęty content marketing. Polega on na tworzeniu unikalnych i wiarygodnych treści (artykuły, e-booki, webinaria, podcasty, video itp.).

górnicza agencja kreatywna
górnicza agencja kreatywna!

Manifest WUNDERTEAM

Wierzymy w górniczy etos, bo na grubie (na kopalni) człowiek uczył się porządku i dokładności. Jesteśmy górniczą załogą, która gra zespołowo i „fedruje” w dzień i w nocy!

Napisz do nas!