Czym jest Inbound Marketing, czyli tzw. „marketing przychodzący”!

To nic innego, jak podejście w którym ważniejsze staje się budowanie świadomości marki, niż „świecenie” promocyjną ofertą, rabatami itp.

Inbound Marketing – definicja

Inbound marketing to strategia przyciągania klientów. Polega na działaniach, które umożliwiają odbiorcom samodzielne odnalezienie nadawcy komunikatu. Treści, które powstają stają się na tyle atrakcyjne, że ludzie zaczynają o nich rozmawiać, dzielić się nimi w mediach społecznościowych, szukać informacji o nich w wyszukiwarkach internetowych. Dystrybucja reklamy odbywa się więc organicznie, bez wsparcia mediowego.

Koncepcja Permission Marketing

Inbound Marketing nawiązuje do koncepcji permission marketing (marketingu za przyzwoleniem), opracowanej przez Setha Godina – znanego mówcy i autora książek z zakresu marketingu. Zgodnie z teorią to odbiorca musi wyrazić zgodę na marketing, np. poprzez subskrypcję mailową lub wyszukując dane produkty.

Inbound Marketing – jakie narzędzia stosować?

Strategia istniała od dawna, ale bardzo dynamicznie rozwinęła się wraz z rozwojem mediów społecznościowych i ze wzrostem świadomości na temat SEO. Kluczowym narzędziem wykorzystywanym jest szeroko pojęty content marketing. Polega on na tworzeniu i dystrybucji unikalnych, ciekawych i wiarygodnych treści (artykuły, e-booki, webinaria, podcasty, video itp.).

miner-guido
Czym się zajmujemy?

Fedrujemy insighty, żeby tworzyć gryfne kampanie reklamowe! „Oko sztajgra” widzi ostrzej! Warsztaty lub „szkolonko” też dla Ciebie zorganizujemy!

Masz BRIEF?
Chytomy sie za ta robota!

Napisz do Nadsztygara!

górnicza agencja kreatywna
górnicza agencja kreatywna!

Manifest WUNDERTEAM

Wierzymy w górniczy etos, bo na grubie (na kopalni) człowiek uczył się porządku i dokładności. Jesteśmy górniczą załogą, która gra zespołowo i „fedruje” w dzień i w nocy!

Napisz do nas!