Czym jest Inbound Marketing, czyli tzw. „marketing przychodzący”!

WUNDERTEAM-teoria
Hand drawn sketch bulb light idea vector illustration. Logo concept.
[grid number=”7″ class=”big”]

[grid number=”8″ class=”big”] To nic innego, jak podejście w którym ważniejsze staje się budowanie świadomości marki, niż “świecenie” promocyjną ofertą, rabatami itp.

Inbound Marketing – definicja

Inbound marketing to strategia przyciągania klientów. Polega na działaniach, które umożliwiają odbiorcom samodzielne odnalezienie nadawcy komunikatu. Treści, które powstają stają się na tyle atrakcyjne, że ludzie zaczynają o nich rozmawiać, dzielić się nimi w mediach społecznościowych, szukać informacji o nich w wyszukiwarkach internetowych. Dystrybucja reklamy odbywa się więc organicznie, bez wsparcia mediowego.

Koncepcja Permission Marketing

Inbound Marketing nawiązuje do koncepcji permission marketing (marketingu za przyzwoleniem), opracowanej przez Setha Godina – znanego mówcy i autora książek z zakresu marketingu. Zgodnie z teorią to odbiorca musi wyrazić zgodę na marketing, np. poprzez subskrypcję mailową lub wyszukując dane produkty.

Inbound Marketing – jakie narzędzia stosować?

Strategia istniała od dawna, ale bardzo dynamicznie rozwinęła się wraz z rozwojem mediów społecznościowych i ze wzrostem świadomości na temat SEO. Kluczowym narzędziem wykorzystywanym jest szeroko pojęty [highlight]content marketing[/highlight]. Polega on na tworzeniu i dystrybucji unikalnych, ciekawych i wiarygodnych treści (artykuły, e-booki, webinaria, podcasty, video itp.).

[/grid] [grid number=”5″ last=”true”]
miner-guido
Czym się zajmujemy?

Fedrujemy insighty, żeby tworzyć gryfne kampanie reklamowe! “Oko sztajgra” widzi ostrzej! Warsztaty lub “szkolonko” też dla Ciebie zorganizujemy!

Masz BRIEF?
Chytomy sie za ta robota!

Napisz do Nadsztygara!

górnicza agencja kreatywna
górnicza agencja kreatywna!

Manifest WUNDERTEAM

[tabs] [tab title=”My” active=”true” align=”center”]

Wierzymy w górniczy etos, bo na grubie (na kopalni) człowiek uczył się porządku i dokładności. Jesteśmy górniczą załogą, która [highlight]gra zespołowo[/highlight] i “fedruje” w dzień i w nocy!

[/tab] [tab title=”Robota” align=”center”]

[highlight]Fedrujemy insighty, żeby tworzyć gryfne[/highlight] kampanie reklamowe! Pomagamy firmom, organizacjom, marką osobistym wydobyć często głęboko zakopane pokłady kreatywności. Pomagamy też innym agencjom reklamowym jako podwykonawcy odwalając „czarną marketingową robotę”!

[/tab] [tab title=”Dinks” align=”center”]

W kampaniach wykorzystujemy autorską filozofię Social Media First, którą stworzyliśmy w oparciu o własne doświadczenia (również popełnione błędy). Jej kamieniem węgielnym zawsze jest [highlight]gen społecznościowy[/highlight]. Chcesz się dowiedzieć czym jest?

[/tab] [/tabs]

Napisz do nas!
[/grid] [clear]

Total
0
Shares
Prev
Marketing technologiczny w praktyce – co to jest i jak go wykorzystać?
Wskaźniki marketingowe - marketing technologiczny

Marketing technologiczny w praktyce – co to jest i jak go wykorzystać?

[grid number=”8″ class=”big”]Słyszałeś już o MarTech?

Next
WUNDERTEAM z nową szefową!
Patrycja Grabarska

WUNDERTEAM z nową szefową!

[grid number=”8″ class=”big”]Patrycja Grabarska dołącza

You May Also Like