“Internet of things” czyli internet rzeczy

WUNDERTEAM-teoria
Hand drawn sketch bulb light idea vector illustration. Logo concept.

[grid number=”8″ class=”big”]”Internet rzeczy” to w uproszczeniu pisząc urządzenia, które są podłączone do Internetu. Termin został użyty po raz pierwszy przez Kevina Ashtona w 1999 roku. Istnieje również termin Internet Wszechrzeczy (ang. Internet of Everything – IoE), będący określeniem na sieć ludzi, procesów, danych i rzeczy podłączonych do internetu.

Internet rzeczy jest wszędzie!

Oblicza się, że w 2018 roku już 9 miliardów urządzeń będzie podłączonych do Internetu. IoT zasilają urządzenia gospodarstwa domowego, artykuły oświetleniowe, czy grzewcza. I śmiało można powiedzieć, że w tej dziedzinie “ograniczenia nie istnieją”. Co więcej. Przejmuje nie tylko kontrolę nad rzeczami, które nas otaczają, ale również nad tym co nosimy. Nie piszę tutaj o zegarku, czy smartfonie, bo to oczywiste. Chodzi o cały rynek tzw. “wearable devices“, który już dziś jest warty setki miliardów dolarów. A będzie stale się rozwijał!

Można powiedzieć, że jesteśmy teraz na 3 fali rozwoju Internetu!

1 fala – lata 90te to Internet Stacjonarny
2 fala – początek XXI wieku to Internet Mobilny
3 fala – zaczęła się rozwijać ok. 2010 roku, to Internet rzeczy!

Internet rzeczy – wykorzystanie w marketingu

Wkrótce więcej na ten temat!
[/grid]

[grid number=”4″ last=”true”]

górnicza agencja kreatywna
górnicza agencja kreatywna!

Manifest WUNDERTEAM

[tabs]
[tab title=”My” active=”true” align=”center”]

Wierzymy w górniczy etos, bo na grubie (na kopalni) człowiek uczył się porządku i dokładności. Jesteśmy górniczą załogą, która [highlight]gra zespołowo[/highlight] i “fedruje” w dzień i w nocy!

[/tab]
[tab title=”Robota” align=”center”]

[highlight]Fedrujemy insighty, żeby tworzyć gryfne[/highlight] kampanie reklamowe! Pomagamy firmom, organizacjom, marką osobistym wydobyć często głęboko zakopane pokłady kreatywności. Pomagamy też innym agencjom reklamowym jako podwykonawcy odwalając „czarną marketingową robotę”!

[/tab]
[tab title=”Dinks” align=”center”]

W kampaniach wykorzystujemy autorską filozofię Social Media First, którą stworzyliśmy w oparciu o własne doświadczenia (również popełnione błędy). Jej kamieniem węgielnym zawsze jest [highlight]gen społecznościowy[/highlight]. Chcesz się dowiedzieć czym jest?

[/tab]
[/tabs]

Napisz do nas!
[/grid]
[clear]

You May Also Like