„Internet of things” czyli internet rzeczy

„Internet rzeczy” to w uproszczeniu pisząc urządzenia, które są podłączone do Internetu. Termin został użyty po raz pierwszy przez Kevina Ashtona w 1999 roku. Istnieje również termin Internet Wszechrzeczy (ang. Internet of Everything – IoE), będący określeniem na sieć ludzi, procesów, danych i rzeczy podłączonych do internetu.

Internet rzeczy jest wszędzie!

Oblicza się, że w 2018 roku już 9 miliardów urządzeń będzie podłączonych do Internetu. IoT zasilają urządzenia gospodarstwa domowego, artykuły oświetleniowe, czy grzewcza. I śmiało można powiedzieć, że w tej dziedzinie „ograniczenia nie istnieją”. Co więcej. Przejmuje nie tylko kontrolę nad rzeczami, które nas otaczają, ale również nad tym co nosimy. Nie piszę tutaj o zegarku, czy smartfonie, bo to oczywiste. Chodzi o cały rynek tzw. „wearable devices„, który już dziś jest warty setki miliardów dolarów. A będzie stale się rozwijał!

Można powiedzieć, że jesteśmy teraz na 3 fali rozwoju Internetu!

1 fala – lata 90te to Internet Stacjonarny
2 fala – początek XXI wieku to Internet Mobilny
3 fala – zaczęła się rozwijać ok. 2010 roku, to Internet rzeczy!

Internet rzeczy – wykorzystanie w marketingu

Wkrótce więcej na ten temat!

górnicza agencja kreatywna
górnicza agencja kreatywna!

Manifest WUNDERTEAM

Wierzymy w górniczy etos, bo na grubie (na kopalni) człowiek uczył się porządku i dokładności. Jesteśmy górniczą załogą, która gra zespołowo i „fedruje” w dzień i w nocy!

Napisz do nas!