Influencer czyli wpływacz. Na co wpływa. Na zachowania i postawy odbirców. W marcu miałem przyjemność opowiadać o współpracy z influencerami w 5 krokach!

Influencer marketing - kampanie
Jak robić kampanie z influencerami?

  1. CEL – są cele pozorne, są cele dziwne, są cele właściwe. Polecamy trzymać się tych właściwych – jest nim transfer cech osobowościowych na markę, produkt. Influencer to nie tani zasięg. Nawet jak jest jakościowy to można wydać lepiej pieniadze, jeśli tylko tak widzimy współpracę.
  2. DNA – najważniejsze jest DNA marki – później jako podkategoria DNA poszczególnych produktów. Z nich wypływają KPI, czyli mierniki sukcesu, które są źródłem wielu niezporozumień podczas współpracy z influencerami.
  3. Wybór twórcy – jeśli dobrze wykonaliśmy 2 pierwsze kroki to ten będzie prosty. Pomagają w nim takie narzędzia jak np. „macierz dopasowania” o której pisaliśmy tutaj
  4. Pomysł na współpracę, czyli czas na brief. Warto pamiętać, że dzielimy się tutaj naszymi planami. Warto zadbać więc o klauzulę poufności! Nawet jeśli masz już pomysł to posłuchaj, jak to widzi influencer. Później znajdźcie kompromis.
  5. Zasięg to zadanie nie tylko dla twórcy. Sam poszukaj sposóbów, gdzie możesz a nawet powinieneś pochwalić się współpracą. Wykorzystaj kanały własne i dodatkowo płatne formy promocji (np. warto zrobić remarketing).

Oczywiście to tylko teoria, ale oparta na blisko 400 kampaniach zrealizowanych w influencerami. Zapraszamy do współpracy!

miner-guido

Czym się zajmujemy?

WUNDERTEAM to agencja reklamowa z Katowic! Fedrujemy insighty, żeby tworzyć gryfne kampanie reklamowe! „Oko sztajgra” widzi ostrzej!

Masz BRIEF?
Chytomy sie za ta robota!

Napisz do Nadsztygara!

Konferencje marketingowe 2019
Konferencje marketingowe 2019

Manifest WUNDERTEAM

Wierzymy w górniczy etos, bo na grubie (w kopalni) człowiek uczył się porządku i dokładności. Fedrujemy insighty, żeby tworzyć gryfne kampanie reklamowe!

Napisz do nas!