Krótki przegląd reklam świątecznych!

 

Zainspirowani wydarzeniem “Reklamówka #1 – przegląd reklam świątecznych” stworzyliśmy własną złotą WUNDERSIÓDEMKĘ. Korciło nas, żeby napisać najlepszych, ale się zreflektowaliśmy. Dlaczego? Bo najlepsza reklama świąteczna czasami jest najgorszą reklamą dla marki! Dalej wyjaśniam o co nam chodzi ;)

7. Czego szukasz w Święta? | English for beginners
Wiadomo. Pozycja obowiązkowa w zestawieniu. Nie jedyna zresztą reklama od Allegro w tym zestawieniu. Opinia, że jest to bardzo wzruszająca reklama jest mocno krzywdząca. Mnie ta reklama przede wszystkim bawi. A to co jest po 2:30 najchętniej bym wyciął. Ale cóż jest insight i to dość mocny. Nie tylko łzy. Warto zobaczyć, kto przegapił w co nie wierzę ;P

6. A Harvey Nichols Christmas 2013 — Sorry, I Spent It On Myself
No właśnie. Kto powiedział, że reklamy świąteczne muszą być oczywiste. Choinka i miłość przy kominku. A co jakbyśmy w święta zadbali o siebie? Szczególnie mocny insight dla nas Polaków, bo podobno Polska egoizmem stoi.

5. Mulberry #WinChristmas

Tutaj jest choinka i kominek. Jest nawet i jednorożec. Ale przede wszystkim jest produkt. Bo obejrzeniu spotu, wiem że muszę go mieć, żeby poczuć ten stan ;)

Powtórka z rozrywki. I znowu to samo uczucie. Jak widać na spocie nie tylko mi się udzieliło ;)

4.HUAWEI Presents | The Escape
Święta w biurze to kopalnia insightów. Prawdziwy spot w duchu filozofii – “Technologia w służbie człowieka”! Chwyta za serce ;)

3.John Lewis Christmas Advert 2016 – #BusterTheBoxer
No tak. Tej firmy nie mogło zabraknąć w zestawieniu. Trzeba przyznać, ze umieją opowiadać historie. Czasami jedna tak abstrakcyjne i odległe od ich biznesu, że aż zastanawiam się, co promują. Wyróżnienie za to, że kampania nie kończy się na spocie. Ale dają coś więcej…

Tutaj Kupisz tam całą kolekcję, którą pokazali na ekranie.

2. The ARGOS Christmas Yetis

Dlaczego? Od razu wiadomo o co chodzi. Jak kupuję online przed świętami, to zawsze kluczowe jest pytanie. Czy przesyłka dojdzie na czas? Wystarcz przejrzeć komentarze w sklepach, żeby wiedzieć, że nie tylko ja tak mam. To mocny insight z Social Media. Szczególnie ważne, jak kupuje się na ostatnią chwilę. Tutaj jest odpowiedź! I to jaka kolorowa.

1. Legendy Polskie. Film SMOK. Allegro

No właśnie numer jeden. Czasami najlepszą reklamą świąteczną może być reklama bez choinki. A grzanie się magią świąt, bo tak wypada nie zawsze markom służy. Na pierwszym miejscu w moim subiektywnym zestawieniu wskrzeszone “Legendy Polskie”. Był to mój najlepszy prezent na Święta 2015. Dla Allegro pewnie też. Wprowadził ich w zupełnie nowe rejony pozycjonowania. Dzisiaj już nikt nie wątpi, że to marka nowoczesna z dużymi tradycjami. Pomimo, że brakło świątecznych akcentów, to i tak chyba najbardziej dyskutowany film przy świątecznych stołach. Przynajmniej wśród tej młodszej części Polaków. Wielkie gratulacje dla Tomasza Bagińskiego, który kolejny raz pokazał, że żadne wyzwanie nie jest dla niego nie do przeskoczenia. Platige Image przeskoczył już polski rynek o lata świetlne dawno temu.

Długo zastanawiałem się, czy zamieścić z zestawieniu spot H&M. Poziom egzekucji mistrzowski. Mam jednak wrażenie, że więcej tutaj ugrał reżyser Wes Anderson i aktor Adrien Brody. Cóż możesz się ze mną nie zgadzać. To przecież subiektywny ranking i każdy ma prawo uważać inaczej.

Wes Anderson, starring Adrien Brody.

You May Also Like