Trzy największe inspiracje z Mobile Trends Conference 2018

Mobile Trends Conference 2018
Mobile Trends Conference 2018

Koniec ubiegłego tygodnia minął nam pod znakiem Mobile Trends Conference 2018, w której mieliśmy przyjemność wziąć udział. Krakowskie wydarzenie zgromadziło wielu specjalistów zajmujących się szeroko pojętym mobilem, wśród których jednym był nasz Nadsztygar Grzegorz Borowiecki. Za miedzą, w stolicy Małopolski wygłosił prezentację, w której przemycił wiele śląskich akcentów i skradł serca publiczności. Jakie jeszcze prelekcje przykuły naszą uwagę? Przedstawiamy Wam, naszym zdaniem, trzy najmocniejsze punkty pierwszego dnia konferencji.

Nie nadążamy za mobile. Monika Mikowska (Mobee Dick)

Wystąpienie CEO katowickiej agencji Mobee Dick, Moniki Mikowskiej, było naprawdę mocnym rozpoczęciem całej konferencji. Monika, jako ekspertka od rozwiązań mobilnych podczas swojej prezentacji szczegółowo prześledziła wszystkie etapy rozwoju tej technologii w Polsce i przedstawiła publiczności swoje śmiałe przewidywania dotyczące przyszłości. Jednocześnie nie bała się przyznać, że zwyczajnie nie nadążamy za technologiami mobilnymi. Jakie rady dała tym, którzy chcą w swojej firmie wdrożyć rozwiązania mobilne? Nie należy dać się zwariować.

Nie każda firma musi być “mobile first”, jednak każda powinna być “mobile sensitive” – wyczulona na zmiany i nowości, które są jedyną stałą w tej dziedzinie. Ponadto należy pamiętać, że w mobile’u najbardziej liczy się czas, zarówno w przypadku użytkownika który dzięki aplikacjom chce go zaoszczędzić i usprawnić swoje działania, jak i w przypadku twórców rozwiązań mobilnych, którzy muszą wyczuć odpowiedni moment na ich wprowadzenie. Monika Mikowska swoją charyzmatyczną prezentacją skutecznie przykuła uwagę publiczności i pozostawiła humorystyczne ostrzeżenie dla kolejnych prelegentów – kosz pełen soczystych pomidorów, którymi w przypadku niskiej jakości kolejnych prezentacji, mogli posłużyć się słuchacze. Na szczęście, nie było takiej potrzeby.

Wszyscy zostawiamy po sobie okruszki – dane mobilne dla marketerów. Jacek Dymkowski (Selectivv Mobile House)

Jacek Dymkowski, jak sam o sobie mówi, jest detektywem na co dzień tropiącym mikroślady nieświadomie pozostawiane przez wszystkich korzystających z urządzeń mobilnych. Swoim wystąpieniem otworzył publiczności oczy na to, jak smartfony i tablety ujawniają naszą tożsamość, ważne informacje, a w reszcie jak z tych danych mogą korzystać marketerzy. Prelegent zdradził w jaki sposób wykorzystuje się dobrodziejstwa technologii lokalizacji. Dzięki nim, można na przykład sprawdzić, ilu przedstawicieli interesującej nas grupy zamieszkuje dany obszar.

Lokalizację, można wykorzystać też w służbie rozwojowi miasta i nauki – np. jak we Wrocławiu gdzie we współpracy z lokalną uczelnią wyższą, technologię tę stosuje się do koordynacji przepływu ciepła do określonych stref miejskich. Wreszcie – na podstawie tego, kto znajduje się aktualnie w określonej lokalizacji, można wyświetlać odpowiednie reklamy outdoorowe. Jacek wspomniał także o geotrappingu, czyli metodzie identyfikacji użytkowników tabletów i smartfonów, przebywających w danym czasie i określonym miejscu. Metoda ta pozwala na precyzyjne targetowanie kampanii reklamowych i kierowanie do nich komunikatów nawet na długo po opuszczeniu danej lokalizacji.

Innym przytoczonym pojęciem był footfall, czyli podstawowy wskaźnik służący do mierzenia trendów w przepływie ruchu odwiedzających centra handlowe, którym wcześniej wyświetlona została kampania związana z danym miejscem. Jacek przedstawił naprawdę solidną i dającą do myślenia prezentację, która będzie dla nas inspiracją w dalszych projektach przygotowywanych dla naszych klientów.

The Future of Search is Mobile. Valentyn Pylypchuk (Google)
Ze względu na nagły atak zimy w Dublinie, Valentyn nie mógł się osobiście zjawić w Krakowie i w tym przypadku trzeba było polegać na technologii. W żaden sposób nie umniejszyło to jednak jego prezentacji. Webmaster Google’a zaprezentował zgromadzonym najważniejsze zmiany w wyszukiwaniu mobilnym, które w tym roku staną się faktem.

Valentyn szczegółowo opowiedział o tym, co marketerzy powinni wiedzieć na temat nowego sposobu indeksowania stron mobilnych. Następnie przybliżył nowości związane z AMP (Accelerated Mobile Pages) i zaprezentował możliwości narzędzia Lighthouse, służącego do optymalizacji Progressive Web Apps.

Mobile Trends Conference, jak zwykle zresztą, było dla nas bardzo wartościowym i inspirującym wydarzeniem. Solidna dawka wiedzy i nowe znajomości, które mieliśmy okazję zawrzeć sprawiają, że już z utęsknieniem czekamy na przyszłoroczną edycję tej konferencji!

O czym opowiadaliśmy na Mobile Trends?
Dzisiaj dużo mówi się o tym, że technologie pędzą wykładniczo i firmy przestały za nimi nadążać. Co jednak ze zwykłymi konsumentami, których nie do końca interesuje jak coś działa, a najważniejsze jest po prostu żeby działało? [highlight]Potrzeby konsumenckie /insighty/ są niezmienne od wielu lat.[/highlight] Zmienił się tylko sposób w jaki są dzisiaj zaspokajane. 12 pragnień ludzkich, które w 1962 roku zdefiniował Victor Schwab, dalej jest aktualne. Firma, która będzie umiała na nie odpowiedzieć może nie wygra wyścigu technologicznego, ale na pewno wygra wyścig o porfele. Wkrótce udostepnimy pełną prezentację z komentarzem!

Nadsztygar na Mobile Trends
Nadsztygar na Mobile Trends
Mobile Trends Conference 2018
Mobile Trends Conference 2018
górnicza agencja kreatywna
górnicza agencja kreatywna!

Fedrujemy insighty, żeby tworzyć gryfne kampanie reklamowe! “Oko sztajgra” widzi ostrzej! Warsztaty lub “szkolonko” też dla Ciebie zorganizujemy!

Masz BRIEF?
Chytomy sie za ta robota!

Napisz do Nadsztygara!

Manifest WUNDERTEAM

Wierzymy w górniczy etos, bo na grubie (w kopalni) człowiek uczył się porządku i dokładności. Fedrujemy insighty, żeby tworzyć gryfne kampanie reklamowe!

Pomagamy firmom, organizacjom wydobyć często głęboko zakopane pokłady kreatywności. Pomagamy też innym agencjom reklamowym wykonując za nich „czarną robotę”!

W kampaniach wykorzystujemy filozofię Social Media First gdzie kamieniem węgielnym jest “gen społecznościowy”. Do „czarnej marketingowej roboty” mamy gryfną górniczą załogę i fedrujemy w dzień i w nocy!

Napisz do nas!

You May Also Like