Be.bag

Eluwina, czyli „Lessons Learned” z kampanii reklamowej plecaków Be.bag (Herlitz). Kampanii skierowanej do „Generacji Z”.

Waksy dla Be.bag

Eluwina to młodzieżowe słowo roku 2019. Komunikacja skierowana do „młodych” musiała być „na czasie”, więc zaczęliśmy od aktualizacji swoich słowników. Zacznijmy od spisu treści a na końcu znajdziesz nasze „Lessons Learned”:

1. Kontekst rynkowy
2. Wyzwania i cele
3. Strategia
4. Kreacja
5. MediaMix
6. Rezultaty
7. Lessons Learned
Be.bagNie jesteśmy pierwszym plecakiem na rynku i mamy świadomość, że konkurencja jest bardzo duża. Za marką Be.bag stoi jednak Herlitz, który ma bardzo duże tradycje.

Do wyboru 9 kolekcji mających trafić do młodych o różnej osobowości. Plecaki wyróżnia duża trwałość i jakość detali. Są dobrze przemyślane, ale wiadomo, że grupa docelowa przy zakupie kieruje się głównie emocjami.
be-bag-plecakiProdukt stworzony dla Pokolenia Z, które jest bardzo mobilne, ale też bardzo wymagające i mało lojalne. Dostarczyć, jak najwięcej dowodów na claim – „Wszystko czego potrzebujemy jest w NAS!”.

Młodzi zamiast marek wolą jednak słuchać influencerów, bo są dla nich bardziej wiarygodni. Musimy więc zrobić segmentację i starannie dobrać ambasadorów, którzy przemówią w naszym imieniu. Przemówią tak, żeby o nas było głośno.
Be.bag jest osobisty i pokazuje indywidualność. Działania realizujemy w ramach platformy „Show yourself. Be Big” – wystarczy być sobą, żeby być kimś. Naturalnym wyborem jest oparcie kampanii o popularnych influencerów. Będziemy tam, gdzie młodzi są i dopasujemy się do ich cyklu życia.

Nasza działania jednak musimy też oprzeć o tych mniejszych, którzy trafią do nisz, ale jeszcze mocniej uwiarygodnią nasz przekaz. Dzięki temu pokażemy, że Be.bag widzi wielkość nawet tam, gdzie jeszcze jej nie ma. Widzi potencjał, jaki drzemie w młodych z Pokolenia Z.

#FachwRekuWe współpracy z Reżyserem Życia – mistrzem chwytającego za serce storytellingu na YouTubie stworzyliśmy film pt. Szkoła życia. Opowiada krótką historię prześladowanego chłopca. Mówi o wykluczeniu, ale przede wszystkim – umiejętności wybaczania.

Zgodnie z dewizą marki Be bag – „Najważniejsze jest to, co masz w środku” – chcieliśmy pokazać, że nie liczy się wygląd zewnętrzny czy stan majątkowy. Ważna jest mądrość i wrażliwość, która nie przemija z wiekiem. Plecak be.bag będący głównym bohaterem filmu stanowi też pamiątkę po tacie, symbol relacji syna z ojcem, a jego wartość jest bezcenna. Niestety koledzy ze szkoły chłopca tego nie rozumieją…

Przesłanie ze „Szkoły życia” było mocnym manifestem marki. Pamiętaliśmy również o innych segmentach rynku. Swój filmy przygotował również kanał Waksy, gdzie plecak zagrał główną rolę. Główna bohaterka Paulina musiała odebrać go z ręką podstępnego Waligóry ;) Film obejrzano ponad 1,5 mln razy.

Współpraca z influencerami była główną osią komunikacji. Oprócz 5 zasięgowych twórców z którymi nagraliśmy filmy do pracy kreatywnej zaprosiliśmy 10 mikroinfluencerów. Współpraca była równie owocna. Bardzo ważnym elementem warstwy kreatywnej kampanii były działania na TikToku, który nie wybacza nudy.

mikro-post2

[/slider-item]
Przyjęliśmy prostą taktykę – będziemy tam, gdzie czas spędza Pokolenie Z. W konsekwencji tego założenia, działania prowadziliśmy w takich kanałach komunikacji jak: TikTok, Youtube, Facebook, Instagram, Google Ads.

Z kim? Współpraca z mikroinfluencerami i influencerami (od 1000 do 20-30 tys. obserwujących).

Jak długo? połowa sierpnia – połowa września (około, w zależności od czasu wysyłania paczek). Za co? Barter (dowolny plecak do wyboru).

#cenajakosc

Film „Szkoła życia” przez pierwsze 7 dni od premiery miał ponad 1 mln wyświetleń, 90 tys. łapek w górę i 5 tys. komentarzy. 99,9% pozytywnych. 3 dni po premierze film trafił na 2 miejce na tzw. „karcie na czasie” / YouTube.

Oczywiście nie wszystkie dane możemy pokazać, ale obserwowaliśmy w sumie 20 wskaźników. Jednym z najważniejszych KPI był zasięg komunikacji i poniższe dane na pewno pokazują liczbę osób do których udało nam się dotrzeć. Zestawiając to z budżetem, którym dysponowaliśmy uważamy to za bardzo dobry wynik i oczekiwania Klienta zostały spełnione.

– ponad 1 mln. wyświetleń na TikToku i 200k polubień;
– ponad 4 mln. wyświetleń na YouTube;
– ponad 30 tys. użytkowników na stronie sprzedażowej.

Demotywatory Be.bagKampania była dość długa i złożona. Dlatego lekcji na przyszłość dość sporo:

 • Google Ads wspiera dodatkowo działania wizerunkowe prowadzone na w kanałach społecznościowych oraz serwisach video
 • TikTok to dalej eksperyment i tylko dobra zabawa. Warto obserwować rozwój platformy, ale w obecnej chwili w Polsce nie ma to siły sprzedażowej i trudno też ocenić wpływ na wskaźniki wizerunkowe.
 • Mocniejsze wykorzystanie ambasadorów, czyli lepiej mniejsza liczba influencerów, ale na dłuższy okres.
 • Pozytywnie oceniamy współpracę z Reżyserem Życia, dzięki któremu marka w świadomości odbiorców pokazała się jako wartość ponadczasowa i uniwersalna. Jest też dowodem, że realizując ambitne i wizerunkowe projekty można generować równocześnie ruch na stronę.
 • Instagram staje się dzisiaj wyznacznikiem sukcesu dla kampanii mających budować świadomość marek, ale to dalej dobre video ma największą siłę przebicia na świadomość młodych.
 • Instastories są jak w słynnym przysłowiu – „Jednym uchem wchodzi a drugim wychodzi.”
 • Współpraca z mikroinfluencerami – jak najbardziej! Jednak trzeba zawsze z elastycznością podchodzić do wszelkich harmonogramów publikacji.
 • konkurs-fb

  Plecak Be.bag możesz kupić na
  be-bag.com


   

   

  Zostaw nam kontakt do siebie i pogadajmy.  Inne projekty

  AllBrandingContentInfluencerzyKampanie reklamowekomunikacja wewnętrznaSEO StorytellingSocial MediaStrategiaUXWWW

  wunderteam-ing-bank-slaski

  7 lat z ING!

  komunikacja wewnętrzna

  Śląska Prohibicja

  WUNDERTEAM promuje Śląską Prohibicje!

  Kampanie reklamowe, WWW

  polishhistory

  Polishhistory.pl dla Muzeum Historii Polski!

  Content, SEO Storytelling, UX, WWW