
Eluwina, czyli „Lessons Learned” z kampanii reklamowej plecaków Be.bag (Herlitz). Kampanii skierowanej do „Generacji Z”.

1. Kontekst rynkowy
2. Wyzwania i cele
3. Strategia
4. Kreacja
5. MediaMix
6. Rezultaty
7. Lessons Learned




Zgodnie z dewizą marki Be bag – „Najważniejsze jest to, co masz w środku” – chcieliśmy pokazać, że nie liczy się wygląd zewnętrzny, czy stan majątkowy. Ważna jest mądrość i wrażliwość, która nie przemija z wiekiem. Plecak be.bag będący głównym bohaterem filmu, stanowi też pamiątkę po tacie, symbol relacji syna z ojcem, której wartość jest bezcenna. Niestety koledzy ze szkoły chłopca tego nie rozumieją.
Przesłanie płynące ze „Szkoły życia” było mocnym manifestem marki. Pamiętaliśmy również o innych segmentach rynku. Własny film przygotowały także Waksy, w którym plecak zagrał główną rolę. Bohaterka Paulina musiała odebrać go z rąk podstępnego Waligóry ;) Film obejrzano ponad 1,5 mln razy.
Współpraca z influencerami była osią komunikacji. Oprócz 5 zasięgowych twórców, z którymi nagraliśmy filmy, do pracy kreatywnej zaprosiliśmy również 10 mikroinfluencerów. Współpraca była owocna. Bardzo ważnym elementem warstwy kreatywnej kampanii stanowiły działania na TikToku, czyli w medium niewybaczającym nudy.

Jak długo? Od połowy sierpnia do połowy września (około, w zależności od czasu wysyłania paczek). Za co? Barter (dowolny plecak do wyboru).

Oczywiście nie wszystkie dane możemy pokazać, ale obserwowaliśmy w sumie 20 wskaźników. Jednym z najważniejszych KPI był zasięg komunikacji i poniższe dane na pewno pokazują liczbę osób, do których udało nam się dotrzeć. Zestawiając to z dysponowanym budżetem, uważamy, że osiągnęliśmy bardzo dobry wynik i oczekiwania Klienta zostały spełnione.
– ponad 1 mln. wyświetleń na TikToku i 200k polubień;
– ponad 4 mln. wyświetleń na YouTube;
– ponad 30 tys. użytkowników na stronie sprzedażowej.

- Google Ads wspiera dodatkowo działania wizerunkowe prowadzone na kanałach społecznościowych oraz serwisach video
- TikTok to dalej eksperyment i tylko dobra zabawa. Warto obserwować rozwój platformy, ale w obecnej chwili w Polsce nie ma to siły sprzedażowej i trudno też ocenić wpływ na wskaźniki wizerunkowe.
- Mocniejsze wykorzystanie ambasadorów, czyli lepiej nawiązać współpracę z mniejszą liczbą influencerów, ale na dłuższy okres.
- Pozytywnie oceniamy współpracę z Reżyserem Życia, dzięki któremu marka w świadomości odbiorców zaistniała jako wartość ponadczasowa i uniwersalna. Jest też dowodem na to, że realizując ambitne i wizerunkowe projekty, można generować równocześnie ruch na stronę.
- Instagram staje się dzisiaj wyznacznikiem sukcesu dla kampanii mających budować świadomość marek, ale to dalej dobre wideo ma największą siłę przebicia do świadomości młodych.
- Instastories są jak w słynnym przysłowiu – „Jednym uchem wchodzi, a drugim wychodzi.”
- Współpraca z mikroinfluencerami – jak najbardziej! Jednak zawsze trzeba podchodzić z elastycznością do wszelkich harmonogramów publikacji.

Plecak Be.bag możesz kupić na
be-bag.com