Influencer Marketing

Pracowaliśmy z influencerami internetowymi zanim to było modne obowiązkowe ;)

Bo dziś to już standard. Dlatego o wiele trudniejsze. Nikt sobie nie wyobraża kampanii bez jutubera, blogera, czy innego przedstawiciela twórców internetowych. Więcej. Jutuberzy występują w telewizji, radiu, sprzedają książki, które stają się bestsellerami. Co za tym idzie samo – „weźmy jutubera, to będzie się o kampanii mówiło” to już za mało. Trzeba znaleźć pomysł!

Influencer Marketing

Influencer marketing – dawno, dawno temu

Martin Stankiewicz nie miał jeszcze swojego kanału na YouTube i współtworzył internetową telewizję tosiewytnie.pl. Nie było łatwo, ale udało się go namówić do współpracy. Nagraliśmy spot, który kończył się pytaniem „Jak bardzo jesteś internetowy?”. Martin jest bardzo. Dzisiaj jest jednym z czołowych twórców na YouTube.

Niedługo później była pierwsza współpraca z Basią Sołtysińską. Nie było wtedy jeszcze LifeTube, ale były pomysły do zrealizowania. Wyszło bardzo sprawnie i spontanicznie. Na event, który jako ING organizowaliśmy przyjechało ponad 30 influencerów. Wywiady na 2m2 w driftujących autach przeprowadzał Łukasz Jakóbiak ;) Lekko kręciło się w głowie, ale przecież o to chodzi.

Przez ostatnie kilka lata takich projektów było bardzo dużo. Niecały rok temu na branżowej części wydarzenia „Orange Video Fest by LifeTube” opowiadałem o tym, dlaczego warto współpracować z influencerami:

  1. mają zaufanie – współpraca z twórcą może uwiarygodnić przekaz,
  2. są twarzą Internetu – Twoja marka zyskuje twarz ulubieńca, co pomaga ocieplić wizerunek,
  3. mają własne media – jakościowy zasięg,
  4. są szybcy – zwiększą dynamikę Twojej obecności, bo działają bardzo szybko. Od pomysłu do realizacji czasami w jeden dzień,
  5. influencerzy sprzedają, nic dodać nic ując, to są fakty,
  6. bo to profesjonaliści – można dać im niezależność a nawet trzeba.

Mamy oczywiście swoich ulubieńców, których poprosiliśmy o referencje. Będziemy je dodawać systematycznie, więc zaglądajcie do nas. Zacznie Krzysztof Gonciarz, który wspierał kampanię „Moje zmienia wszystko” i bardzo pięknie opowiedział o swoich decyzjach.

 

miner-guido
Czym się zajmujemy?

Fedrujemy insighty, żeby tworzyć gryfne kampanie reklamowe! „Oko sztajgra” widzi ostrzej!

Masz BRIEF?
Chytomy sie za ta robota!

Napisz do Nadsztygara!

Influencer marketing - kampanie
Jak robić kampanie z influencerami?

górnicza agencja kreatywna
górnicza agencja kreatywna!

Manifest WUNDERTEAM

Wierzymy w górniczy etos, bo na grubie (w kopalni) człowiek uczył się porządku i dokładności. Fedrujemy insighty, żeby tworzyć gryfne kampanie reklamowe!

Poznaj górniczy etos!