Jerzy Dudek i inne polskie legendy kontra La Liga Legends. Wszystko w ramach kampanii wizerunkowej Eleven Sports!

La Liga LegendsMarketing sportowy to mocna strona WUNDERTEAM. Ale zacznijmy od początku. Na końcu Case Study znajdziesz „Lessons Learned” z kampanii:
1. Kontekst rynkowy
2. Wyzwania i cele
3. Strategia
4. Kreacja
5. MediaMix
6. Rezultaty
7. Lessons Learned
La Liga Legends
Eleven Sports transmituje mecze piłkarskie najlepszej ligi świata, czyli ligi hiszpańskiej. Zaprośmy, więc legendy ligi, żeby rozegrały pokazowe spotkanie z legendami polskiej ekstraklasy.

W czerwcu z inicjatywy Eleven Sports odbył się wyjątkowy mecz legend ligi hiszpańskiej i „legend” polskiej piłki kopanej. Wszystko można było oglądać zarówno z poziomu stadionu w Warszawie przy Łazienkowskiej, jak i na antenie Eleven Sports.

laliga-legends
OBRAZEK 2

Polish HistoryNa koniec zorganizowaliśmy konkurs. Nagroda była wyjątkowa. Dwie osoby mogły obejrzeć mecz z poziomu boiska wspólnie z drużynami polskich i hiszpańskich legend! Na zdjęciu Weronika – jedna z laureatek naszego konkursu.
konkurs-LaLiga
Zwyciężczyni konkursu LaLiga
mocna kampania w mediach społecznościowych, wykorzystanie fanpage’a – Legii Warszawa, LaLiga (37 mln fanów) oraz zasięgów Social Media piłkarskich gwiazd. E-mailing oraz szerokie działania PR. Wykorzystanie anteny kanałów Eleven plus działania z gwiazdami telewizji

Oprócz tego musieliśmy skoordynować publikacje na fanpage’ach m.in. Legii Warszawa Eleven Sports, Radka Majdana, czy Jurka Dudka. Jakby tego było mało wspieraliśmy wiele fp fanowskich m.in. Blaugrana.pl, ligabbva.pl, realmadryt.net i wiele, wiele innych. Pracę mocno ułatwiał fakt, że kochamy grać w fusbal ;)

Polish History - USZasięg wydarzenie wyniósł blisko 4 mln użytkowników (dane Brand 24). Przy czym zasięg w mediach społecznościowych to blisko 3 mln. Tysiące osób zadowolonych na stadionie oraz przed telewizorami. Wydarzenie było szerokokomentowane w mediach polskich oraz zagranicznych. Świadomość posiadania praw do transmisji meczów LaLiga w Eleven Sports znacząco wzrosło. Niestety Polskie Legendy przegrały 0:2, ale nie zepsuło to dobrej zabawy.