Runmageddon – sprawdza charakter!

[grid number=”7″ class=”big”]To był mój pierwszy  ekstremalny bieg z przeszkodami – Runmageddon Classic! Dałem radę. Dotarłem do mety z niezłym czasem! Nasz drużyna była 12. Dowiedz się jak przetrwać ten bieg oraz jak grać zespołowo na trasie.

Runmageddon

Miało być 12 kilometrów, było ponad 17.
Niech ta liczba będzie ilustracją, jak trudny i pełny niespodzianek jest to bieg. Jeśli zakładasz, że będzie ciężko, to będzie 2x ciężej. Pamiętaj! Chwila nieuwagi i wiele kilometrów walczysz nie tylko ze zmęczeniem, ale i kontuzją.

Bo Runmageddon to bieg dla odważnych. Ból jest wpisany w udział. Jeśli chcesz się sprawdzić w ekstremalnych warunkach, to warto stanąć na starcie. Poniżej kilka rad, które pomogły mi przygotować się do startu oraz najważniejsze… jak grać zespołowo na trasie!

Jak przygotować się do biegu?
Zanim zaczniesz zobacz co Cię czeka na http://runmageddon.pl.

Oprócz zdjęć, filmików z poprzednich edycji, znajdziesz tam też informacje o specjalnych treningach dla przyszłych Runmageddończyków . Koniecznie wybierz się na taki trening zanim opłacisz udział i ogłosisz światu, że idziesz po “życiówkę”!

Poniżej 7 wskazówek, które mogę Ci pomóc się przygotować do startu:

 1. Zacznij wcześnie. Jeśli nie jesteś urodzonym biegaczem, to zacznij przynajmniej 2 miesiące przed startem w Runmageddonie.
 2. Stopniowo zwiększaj dystans. Ja zaczynałem od 4 kilometrów i co tydzień dokładałem 2. I tak, aż do 12 km.
 3. Zapomnij o bieganiu po płaskim. Piaszczyste plaże, górskie podbiegi, czy górnicze hałdy to tylko niektóre atrakcje, jakie na Ciebie czekają. Szukaj więc urozmaiconych tras.
 4. Wyłącz myślenie, włącz rozum. Runmageddon to pole walki. Musisz być gotowy na wszystko. Sprawdź, czy nie masz klaustrofobii albo lęku wysokości. Na każdym metrze trasy musi towarzyszyć Ci Twój zdrowy rozsądek.
 5. Na trasie przyjdzie Ci się zmierzyć z wieloma przeszkodami, które będziesz musiał pokonać na dużym zmęczeniu! Niektóre mają po 3 metry. Na ostatnim kilometrze wyglądają na pięć ;) Spróbuj podczas treningu pobiegać z dodatkowym obciążeniem albo sprawdzić czy na koniec biegania dasz radę podciągnąć się na drążku kilka razy.
 6. Twój żołądek ma swoje potrzeby. Jasne. Im gorzej jesz, tym więcej nosisz ze sobą podczas biegu. Lżejsza dieta, to lżejszy krok. Pij dużo wody. Ona pomoże Twoim mięśniom.
 7. To oczywiście podstawy. Jak się przygotować zapytaj tych, którzy robią to zawodowo – jeszcze raz polecam – http://runmageddon.pl

Runmageddo

Mój efekt przygotowań, to miejsce w okolicach 200 ;)
Najważniejsze! Nasz zespół w generalnej klasyfikacji był 12 na ponad 50 zespołów. Jak na debiut, to nieźle. Na trasie bardzo przydaje się granie drużynowo. Poniżej kilka słów na ten temat.

Jak grać zespołowo na trasie?
Współpraca to jeden z najważniejszych elementów na trasie, dlatego warto startować w zespole.

 1. Duży zespół podziel na kilka mniejszych.
  Jest Was 20 na trasie. Super! Na pewno impreza po zawodach będzie wyśmienita. Nasz zespół liczył 15 osób, ale na trasie utrzymać się w tak dużej grupie jest bardzo ciężko. Dla nas bieganie w trójkę było optymalne. Najważniejsze, żeby wszyscy byli na podobnym poziomie wydolnościowym oraz wagowym. Przyda się też lider, który nada odpowiednie tempo i pomoże wyjść poza strefę komfortu :)
 2. Pomagaj innym a inni pomogą Tobie
  Nawet jeśli wystartowałeś sam, to nic straconego. Na trasie spokojnie znajdziesz pomocną dłoń, która pomoże Ci wdrapać się na 3 metrową ścianę. Dlatego pomagaj innym zamiast czekać, aż inni pomogą Tobie. Na pewno ktoś to zobaczy i sam zaproponuje pomoc.
 3. Nie bądź zawalidrogą
  Runmageddon to walka z własnymi słabościami. Jeśli widzisz, że kogoś stać na więcej nie utrudniaj mu życia. Być może Twoja forma kiedyś też pójdzie w górę i wtedy zobaczysz, jak ważna jest każda sekunda w walce o życiówkę!
 4. Szanuj kolegów na trasie
  Powstrzymaj się od ocen. Każdy ma swój Everest. Nie biegniesz, żeby śmiać się z innych a ścigać się sam ze sobą. Jeśli jesteś tak dobry, jak Ci się wydaje, to pamiętaj żeby być inspiracją dla innych!

IMAG0096

[/grid]

[grid number=”5″ last=”true”]

Runmageddon
Runmageddon
górnicza agencja kreatywna
górnicza agencja kreatywna!

Manifest WUNDERTEAM

[tabs]
[tab title=”My” active=”true” align=”center”]

Wierzymy w górniczy etos, bo na grubie (na kopalni) człowiek uczył się porządku i dokładności. Jesteśmy górniczą załogą, która [highlight]gra zespołowo[/highlight] i “fedruje” w dzień i w nocy!

[/tab]
[tab title=”Robota” align=”center”]

[highlight]Fedrujemy insighty, żeby tworzyć gryfne[/highlight] kampanie reklamowe! Pomagamy firmom, organizacjom, marką osobistym wydobyć często głęboko zakopane pokłady kreatywności. Pomagamy też innym agencjom reklamowym jako podwykonawcy odwalając „czarną marketingową robotę”!

[/tab]
[tab title=”Dinks” align=”center”]

W kampaniach wykorzystujemy autorską filozofię Social Media First, którą stworzyliśmy w oparciu o własne doświadczenia (również popełnione błędy). Jej kamieniem węgielnym zawsze jest [highlight]gen społecznościowy[/highlight]. Chcesz się dowiedzieć czym jest?

[/tab]
[/tabs]

Napisz do nas!
[/grid]
[clear]

You May Also Like