Wskaźnik ROI – jak mierzyć zwrot z inwestycji?

ROI jest jednym z najważniejszych wskaźników rentowności prowadzonych działań marketingowych. Pozwala poznać zysk z poniesionych inwestycji w marketing.

ROI
Return on Investment

Najważniejszą funkcją marketingu jest dodawanie wartości. Mówimy tutaj zarówno o wartości [highliht]wymiernej, materialnej jak i emocjonalnej.[/highlight]

Poszukiwanie odpowiedzi – ile zarobimy na 1 złotówce zainwestowanej w działania marketingowe jest kluczowe dla wielu przedsiębiorców, co jest bardzo słuszne.

Niestety, jak mawiają klasycy: „wszystko wpływa na wszystko”. Wyodrębnienie wszystkich składowych, które wpływają na decyzje zakupowe jest bardzo trudne. Nowe opakowanie, twórca internetowy promujący produkt, czy polecający go nam znajomy – to wszystko może mieć wpływ. Jeśli zaiwestujemy 100 tys. złotych w promocje pruduktu, ale nie zadbamy o jakość obsługi i doświadczenie Klienta, bo np. część pracowników nie będzie odpowiednio przeszkolona to o ROI będziemy mogli pomażyć.

Teoretycznie łatwiejsze wydaje się zmierzenie ROI dla firm, które opierają swoje istnienie głównie o działania online. Teoretycznie, bo przecież o produktach rozmawia się nie tylko w internecie, ale lubimy dyskutować o zakupach również w offlinie.

Nadsztygar Grzegorz Borowiecki
Nadsztygar Grzegorz Borowiecki

Manifest
WUNDERTEAM

Wierzymy w górniczy etos, bo na grubie (w kopalni) człowiek uczył się porządku i dokładności. Fedrujemy insighty, żeby tworzyć gryfne kampanie reklamowe!

Napisz do nas!

Projekty WUNDERTEAM

AllBrandingContentEBEventFacebook AdsGoogle AdsInfluencerzyKampanie reklamoweKonsultacjeSocial MediaStrategiaVideoWarsztatyWWW

Konferencja MiXX Awards 2017

7 lat z ING!

Konsultacje

Idea Bank - warsztaty

Warsztaty dla przedsiębiorców w IDEA Hub!

Warsztaty

vlog1 #PrzełamLody

#PrzełamLody z Mordorem!

Branding, Event, Video