Wskaźnik ROI – jak mierzyć zwrot z inwestycji?

ROI
Return on Investment
[grid number=”8″ class=”big”]
ROI jest najważniejszym wskaźnikiem rentowności prowadzonych działań marketingowych. Pozwala poznać zysk z poniesionej inwestycji w marketing. Mówiąc najprościej – jest to stosunek przychodów do wydatków na marketing.

ROI
Return on Investment

Najważniejszą funkcją marketingu jest dodawanie wartości. Mówimy tutaj zarówno o wartości [highlight]wymiernej, materialnej jak i emocjonalnej.[/highlight]

Poszukiwanie odpowiedzi na egzystencjalne pytanie: ile zarobimy na 1 złotówce zainwestowanej w działania marketingowe jest kluczowe dla wielu przedsiębiorców, co jest bardzo słuszne.

Niestety, jak mawiają klasycy: “wszystko wpływa na wszystko”. Wyodrębnienie wszystkich składowych, które wpływają na decyzje zakupowe jest bardzo trudne. Nowe opakowanie, influencer promujący produkt, czy polecający go nam znajomy – to wszystko może mieć wpływ. Jeśli zaiwestujemy 100 tys. złotych w promocje pruduktu, ale nie zadbamy o jakość obsługi i doświadczenie Klienta, bo np. część pracowników nie będzie odpowiednio przeszkolona, to o ROI będziemy mogli pomażyć.

Teoretycznie łatwiejsze wydaje się zmierzenie ROI dla firm, które opierają swoje istnienie głównie o działania online. Teoretycznie, bo przecież o produktach rozmawia się nie tylko w internecie, ale lubimy dyskutować o zakupach również w świecie offline. Liczba produktów stale rośnie, więc potrzeba coraz więcej mikroelementów, żeby doprowadzić do sprzedaży.

[/grid] [grid number=”4″ class=”big” last=”true”]
Nadsztygar Grzegorz Borowiecki
Nadsztygar Grzegorz Borowiecki

Manifest
WUNDERTEAM

[tabs width=”100%”] [tab title=”My” active=”true” align=”center”]

Wierzymy w górniczy etos, bo na grubie (w kopalni) człowiek uczył się porządku i dokładności. [highlight]Fedrujemy insighty, żeby tworzyć gryfne[/highlight] kampanie reklamowe!

[/tab] [tab title=”Robota” align=”center”]

Pomagamy firmom, organizacjom wydobyć często głęboko zakopane pokłady kreatywności. Pomagamy też innym agencjom reklamowym wykonując za nich „czarną robotę”!

[/tab] [tab title=”Dinks” align=”center”]

W kampaniach wykorzystujemy filozofię Social Media First, która polega na wykorzystaniu w kampaniach reklamowych “genu społecznościowego”. Fedrujemy zespołowo, bo razem widzimy więcej. Jesteśmy prawdopodobnie najlepszą agencją reklamową “pod ziemią”!

[/tab] [/tabs]

Napisz do nas!
[/grid]

[grid number=”12″ class=”big”]

Projekty WUNDERTEAM

[projects category=”portfolio” per_row=”4″ limit=”4″ filters=”true” lightbox_gallery=”portfolio” lightbox_class=”fade” lightbox_subtitles=”categories” lightbox_gallery=”projects1″] [/grid] [clear]
Total
0
Shares
Prev
Konferencje marketingowe 2020
Konferencje marketingowe 2018

Konferencje marketingowe 2020

[grid number=”8″ class=”big”]Konferencje marketingowe w

Next
Jak robić kampanie z influencerami?
Influencer marketing - kampanie

Jak robić kampanie z influencerami?

Influencer to wpływacz, czyli osoba która ma wpływ

You May Also Like