Flow w pracy zespołowej!

Jak zostać najlepszą agencją reklamową w Polsce? Wykorzystując w swojej pracy stan „Flow”! To nie jest żaden nowy dopalacz a coś z czym na pewno miałeś styczność, ale nie wiedziałeś, że to flow.

Najlepsze flow

Flow to stan „przepływu, uskrzydlenia”. Rzecz bardzo ważna przy pracy twórczej i oparta o ciągłe „małe” wyzwania. Chcąc generować dobre pomysły musisz się nauczyć, jak tym stanem zarządzać w zespole.

Flow jest rezultatem idealnego dopasowania umiejętności do wyzwania – Prof. Mihàly Csìkszentmihàlyi

Badania potwierdzają, że „Gdyby można było wydłużyć czas spędzany w stanie flow o 15-20%, to produktywność w miejscu pracy zwiększyłaby się niemal dwukrotnie”

  Stan Flow krok po kroku:
 • zadbaj o pełne skupienie – wiesz, co chcesz osiągnąć i musisz uwierzyć, że zadanie jest w zasięgu Twoich możliwości. Zadbaj teraz o odpowiednie warunki do pracy – niech nic Was nie rozprasza,
 • poczuj moc i przełącz zmartwienia na OFF – wszystko zależy od Ciebie,
 • zarządzanie przez indywidualizację, bo zespół w stan flow wchodzi zaczynając od pojedynczej osoby, zacznij więc od siebie,
 • praca w interwałach – używając schematu 90/20 albo 25/5 a po intensywnej pracy wrzuć na luz,
 • zadania ani za trudne, ani zbyt łatwe. Poprzeczkę podnoś powoli i cierpliwie.

Jesteśmy WUNDERTEAM, więc zacznijmy omawiać przykłady od sportu. Szczególnie, że wczoraj minęło 37 lat, kiedy Marian Woronin przebiegł 100 metrów w czasie 9,992 sekund. Jest to wciąż aktualny rekord Polski! Gdy biegacz biegnie na 100 metrów jest maksymalnie skoncentrowany na tym jednym odcinku i niczego poza tym nie widzi.

Flow często nie zależy od faktycznych umiejętności, ale poczucia pewności siebie, że się je ma. W tym miejscu rośnie rola trenerów mentalny, którzy wprowadzają Cię w stan flow i wierzysz, że dadzą radę. W pracy kreatywnej tą pewność można uzyskać dzieląc większy projekt na mniejsze zadania i zacząć od tych najłatwiejszych. Ta lekka manipulacja można nas wprowadzić w odpowiedni rytm, który pozwoli swobodnie płynąć pracy dalej.

Teraz wystarczy indywidualne osiągnięcia połączyć w sztafetę 4×100 metrów i mamy efektywny zespół. Warto pamiętać, że o ile sztafeta 4×400 metrów może jeszcze dowieźć świetne rezultaty to zwiększanie dystansu ma swoje granice. Nie jest możliwe, żeby sztafeta przebiegła 4 raz maraton, bo stan flow cechuje się dużą intensywnością.

Flow zespołowe

  4 fazy Flow:
  1. przeładowanie – przeciąż umysł ilością informacji (zaakceptuj to – nie walcz z tym),
  2. relaks – opowiedz anegdotę, pogadajcie o weekendzie – czas się rozluźnić,
  3. flow – stan maksymalnej wydajności, skup się na celu (flow można trenować i zwiększać czas trwania w tym stanie),
  4. regeneracja – uporządkuj efekty pracy i odciąż głowę – zapisz efekty pracy.
Kreatywnie
Czym się zajmujemy?

WUNDERTEAM to agencja reklamowa z Katowic! Fedrujemy insighty, żeby tworzyć gryfne kampanie reklamowe! „Oko sztajgra” widzi ostrzej!

Masz BRIEF?
Chytomy sie za ta robota!

Napisz do Nadsztygara!

Manifest WUNDERTEAM

Wierzymy w górniczy etos, bo na grubie (w kopalni) człowiek uczył się porządku i dokładności. Fedrujemy insighty, żeby tworzyć gryfne kampanie reklamowe!

Napisz do nas!

Projekty WUNDERTEAM

AllBrandingContentInfluencerzyKampanie reklamoweSEO StorytellingSocial MediaStrategiaUXWWW

wunderteam-ing-bank-slaski

7 lat z ING Bankiem Śląskim!

Kampanie reklamowe

Śląska Prohibicja

WUNDERTEAM promuje Śląską Prohibicje!

Kampanie reklamowe, WWW

polishhistory

Polishhistory.pl dla Muzeum Historii Polski!

Content, SEO Storytelling, UX, WWW

bebag-waksy-casestudy

Herlitz & be.bag!

Branding, Content, Influencerzy, Kampanie reklamowe, Social Media, Strategia