Haka! Czy masz jakiś rytuał?

Aplikacje mobilne są integralną częścią wielu firm, niezależnie od ich wielkości i branży. Podczas gdy większość małych firm ma swoje własne strony internetowe, aplikacja mobilna może być dobrym sposobem na ulepszenie obsługi klienta oraz zwiększenie sprzedaży.

Niezależnie od tego, czy samodzielnie opracujesz aplikację mobilną, czy zatrudnisz do tego celu specjalistę, będziesz w stanie rozszerzyć swój zasięg do wszystkich tych osób, które używają urządzeń mobilnych jako preferowanej formy interakcji internetowej.

Oto kilka powodów, dla których powinieneś zdecydować się na aplikację mobilną dla swojej firmy.

Promuj swoją firmę dzięki mobilnym odbiorcom

Chociaż strona internetowa jest istotnym narzędziem promowania produktów i usług oraz działa jako punkt kompleksowej obsługi klientów, liczba użytkowników mobilnych stale rośnie. Większość odbiorców korzysta z dostępu do Internetu na swoich smartfonach i innych urządzeniach mobilnych. Wszystkie rodzaje usług i produktów mogą być obsługiwane lub sprzedawane w aplikacji mobilnej. Rozwijanie aplikacji mobilnej i promowanie jej wśród użytkowników przynosi korzyści twojej firmie i dociera do tych odbiorców, którzy nie mogą korzystać ze stron nie posiadających wersji mobilnej.

Zarabiaj za pomocą aplikacji mobilnej

Po opracowaniu aplikacji możesz zarabiać na niej, korzystając z różnych dostępnych technik zarabiania, np. reklam. Nawet jeśli się na to nie zdecydujesz, napływ nowych klientów oraz stałych nabywców powinien z łatwością pokryć koszty uruchomienia i utrzymania aplikacji.

Wiele małych branż unika tworzenia aplikacji dla swojej firmy, ponieważ obawiają się, że koszty opracowania znacznie przekroczą wzrost sprzedaży. Choć prawdą jest, że rozwój aplikacji mobilnych może okazać się kosztowną sprawą, nie musi tak być. Przejście na prostą aplikację i unikanie niepotrzebnych dodatków obniża koszty. Możesz także obniżyć koszty, planując aplikację na długo przed faktycznym procesem rozwoju. Wykorzystaj czas, aby zaprojektować własne logo, znaleźć obrazy i napisać treść aplikacji. Po przygotowaniu podstawy możesz zatrudnić profesjonalnego programistę, który zajmie się resztą.

Pozyskaj klientów

Dzięki aplikacji możesz dotrzeć do znacznie większej liczby klientów niż w przypadku tradycyjnej witryny. Wyszukiwanie na urządzeniach mobilnych jest niezwykle popularne, zwłaszcza wśród młodych odbiorców. Podczas gdy twoi obecni klienci mogą rozpowszechniać informacje, rozmawiając o tobie ze znajomymi, nowi użytkownicy znajdą cię za pomocą ogólnego wyszukiwania. Integracja głównych sieci społecznościowych z aplikacją zwiększa zasięg twojej firmy.

Zaprezentuj swoje produkty i usługi

Możesz używać swojej aplikacji jako narzędzia do prezentacji produktów i usług. Użytkownicy odwiedzający twoją aplikację mają natychmiastowy dostęp do ciebie. Regularnie aktualizuj aplikację, by na bieżąco wyświetlać różne nowe produkty. Używaj swojej aplikacji do sprzedaży produktów lub oferowania nowych rabatów dla klientów.

Szukaj partnerów

Współpracuj z innymi firmami, aby systematycznie zwiększać grono stałych klientów. Możesz rozpocząć współpracę z lokalnymi firmami i czerpać zyski z programów wymiany reklam mobilnych między sobą, co przynosi korzyści wszystkim zaangażowanym firmom.

Dodaj mobilną stronę internetową

Firmy, które nie są zainteresowane posiadaniem swojej aplikacji mobilnej, powinny przynajmniej rozważyć stworzenie strony przyjaznej dla urządzeń mobilnych. Projektując stronę internetową dostosowaną do urządzeń mobilnych angażujesz użytkowników mobilnych i zapewniasz im komfort korzystania z twojej witryny. Powinieneś o tym pomyśleć, nawet jeśli masz już aplikację mobilną swojej firmy. Pamiętaj, że korzystanie z kilku sposobów dotarcia do klientów zwiększa szansę na znaczne powiększenie grona twoich użytkowników.