Biblioteczka nadsztygara Marketingu!

[grid number=”8″ class=”big”]

Marketing to bardzo rozległa i dynamicznie zmieniająca się dziedzina. Zgłębiając jej zakamarki, dobrze jest korzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów, bo wiadomo że jak uczyć się to tylko od najlepszych. Branżowe księgarnie i zwykłe biblioteki pękają w szwach od pozycji autorstwa gwiazd marketingu. Jednak które z nich są godne Twojej uwagi? Które wybrać, by wzbogacić się o konkretne i aktualne informacje? Jeśli targają Tobą podobne dylematy, to koniecznie powinieneś zwrócić uwagę na pozycje z naszej Biblioteczki. Tak jak Skarbnik wskazywał górnikom drogę pośród ciemnych korytarzy kopalni, tak my dzisiaj wskażemy Ci najbardziej wartościowe pozycje traktujące o marketingu, reklamie, biznesie i mediach społecznościowych.

 • Roberto Cialdini “Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka”
  Choć to pozycja traktująca o psychologii człowieka, wiedza którą dzieli się Cialdini na pewno przyda się każdemu marketerowi. Autor, który jest wybitnym ekspertem w dziedzinie wywierania wpływu oparł tę publikację o prowadzone przez siebie wieloletnie badania, polegające na zgłębianiu tajników technik manipulacyjnych. Cialdini wyróżnia sześć podstawowych reguł, które ułatwiają osiągnięcie celu w relacjach z innymi ludźmi.
 • Philip Kotler “Marketing 4.0”
  To doskonała lektura dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z dziedziny marketingu w erze cyfrowej. Książka pokaże Ci jakie modyfikacje w modelu klasycznej ścieżki zakupowej, są determinowane przez współczesne nawyki i zachowania konsumentów oraz przybliży Ci strategie budowania spersonalizowanych doświadczeń konsumenckich. Wszystko to w oparciu o skuteczne pomiary i nowoczesne praktyki marketingowe.
 • Seth Godin “Marketing za przyzwoleniem. Jak zmienić obcych ludzi w znajomych, a znajomych w klientów”
  Seth Godin, to znany specjalista w dziedzinie marketingu internetowego. W swojej publikacji “Marketing za przyzwoleniem” zwraca on uwagę na agresywny i natarczywy pierwiastek działań marketingowych i reklamowych, podając przy tym gotową receptę na jego zredukowanie. Dzięki poradom zaprezentowanym na łamach książki, dowiesz się jak sprawić aby Twoje przekazy nie były dla odbiorcy irytujące, a stały się atrakcyjne. Lektura ta pomoże Ci stworzyć nowy typ relacji marketingowych i wynieść zależności pomiędzy Tobą a Twoimi klientami na zupełnie nowy poziom.
 • Gary Vaynerchuk “W market[r]ingu, czyli jak nie zginąć w świecie mediów społecznościowych”
  Chyba ciężko znaleźć osobę interesującą się światem marketingu i mediów społecznościowych, która nie znałaby Gary’ego Vaynerchuka. Ten światowej sławy ekspert, znany jest z nieszablonowego ujmowania tematów, które porusza w swoich książkach. Pozycja “W market[r]ingu (…)” śmiało porównuje obecność w social mediach do bokserskiej walki na śmierć i życie. Dzięki tej lekturze uświadomisz sobie, jak ważny w komunikacji w mediach społecznościowych jest kontekst, że szczery kontakt z fanami i klientami jest nie do przecenienia, a także dowiesz się jak zbudować wiarygodny, cieszący się popularnością i prężnie działający profil Twojej marki.
 • Chan Kim, Mauborgne Renee “Strategia błękitnego oceanu”
  Czym jest tytułowy błękitny ocean? To niczym niezmącona, nowa i wolna od konkurencji przestrzeń. Tobie jako przedsiębiorcy, daje ona dużo większe szanse na powodzenie w biznesie, osiągnięcie sukcesu i wysokich zysków. Autorzy poradnika odpowiadają na wiele pytań, między innymi jak stworzyć własną przestrzeń na rynku i sprawić by konkurencja przestała się liczyć. Podczas lektury poznasz narzędzia, analityczne schematy i podstawowe zasady, w oparciu o które przebiega proces tworzenia błękitnego oceanu.
 • Guy Kawasaki “Jak Cię widzą, tak Cię piszą. Sztuka autopromocji w mediach społecznościowych”
  “Jak Cię widzą, tak Cię piszą (…)”, to pozycja która dotyczy technik autopromocji w najpopularniejszych serwisach społecznościowych, takich jak Facebook, Google +, YouTube, Instagram czy Twitter. Lekka w formie i okraszona dużą dozą poczucia humoru książka, dostarczy Ci solidnej dawki dokładnie 123 praktycznych i gotowych do wdrożenia w życie wskazówek. Autorzy na łamach tej publikacji uczą m. in. jak optymalizować działania z myślą o konkretnych platformach, w jaki sposób powiększyć wirtualną społeczność, czy jak prowadzić efektywną komunikację w mediach społecznościowych.
 • Dooley Roger “Neuromarketing. 100 szybkich, łatwych i tanich sposobów na przekonanie klienta.”
  Ludzkie wybory są następstwem skomplikowanych procesów, które nieustannie toczą się w naszych mózgach. Jak się okazuje, dzięki odpowiednim bodźcom i technikom, można na nie skutecznie wpływać wywołując pożądane reakcje. Neuromarketing to nowoczesna dziedzina wykorzystująca narzędzia pomiarowe typowe dla badań naukowych, a także wiedzę o zachowaniach człowieka, w procesie optymalizacji marketingowej. Dooley Roger na łamach swojej książki pokazuje jak wygląda ten proces decyzyjny, jak na niego wpływać, a także w jaki sposób nawiązać emocjonalną więź z klientem. Gwarantujemy Ci, że po lekturze tej książki nie spojrzysz już tak samo na żaden komunikat reklamowy!
 • Ryan Holiday “Growth hacker marketing. O przyszłości PR, marketingu i reklamy”
  Pozycja ta, choć od kilku dobrych lat dostępna na rynku, wciąż stanowi dobrą podstawę dla osób które chcą rozpocząć swoją przygodę z growth hackingiem. Przedstawione w książce rady skłaniają do spojrzenia na marketing z zupełnie innej strony i pomagają osiągnąć zamierzone efekty bez wysokich nakładów finansowych. Autor przybliża czytelnikowi swoją strategię czterech kroków, które mają pomóc w realizacji działań growth hackingowych. Wartością dodaną jest mnogość case study.
 • Daniel Kahneman “Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym.”

Ta pozycja to drobiazgowe studium mechanizmów ludzkiego myślenia. Autor objaśnia, jak działa umysł człowieka i opisuje dwa systemy, które są kluczowe dla procesu myślenia: system intuicyjny oraz system logiczny. Lektura ta dostarcza wielu przydatnych informacji jak wykorzystywać potencjał wolnego i szybkiego myślenia. Zawarte w książce wnioski oparte są na badaniach, w których udział brali przedstawicie różnych grup społecznych i zawodów. Na ich podstawie Kahneman pokazuje, że pomimo różnic które pomiędzy nami występują, zasady działania naszych umysłów są podobne.

 • Steve Krug “Nie każ mi myśleć. O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych.”

Tworzenie przyjaznych dla użytkownika i jednocześnie funkcjonalnych stron internetowych, czy aplikacji mobilnych to prawdziwa sztuka. Doskonałym poradnikiem, z którego możemy nauczyć się jej podstaw jest właśnie książka autorstwa Steve’a Kruga. Z tej ponad dwustu stronicowej książki dowiesz się miedzy innymi w jaki sposób użytkownicy korzystają ze stron WWW, jak zaprojektować odpowiedni dla potrzeb użytkownika system nawigacji, w jaki sposób testować funkcjonalności tworzonej strony, czy jak w stu procentach wykorzystać olbrzymi potencjał jaki niosą ze sobą urządzenia mobilne. To pozycja obowiązkowa dla każdego kto interesuje się UX!

 • Chip Heath, Dan Heath “Sztuka skutecznego przekazu, czyli przyczepne koncepcje”. 

Wpadłeś kiedyś na świetny pomysł, ale ciężko Ci było przekonać do niego innych? Jeśli znasz tę sytuację z autopsji, to koniecznie powinieneś przeczytać tę polecaną przeze mnie książkę. W doskonały sposób tłumaczy ona anatomię sukcesu. Czytelnik może znaleźć w niej przydatne rady dotyczące komunikacji międzyludzkiej i znaczenia czynnika perswazyjnego. Zapoznawanie się z poszczególnymi koncepcjami uprzyjemniają przytoczone przez autorów anegdoty.

 • Al Ries, Jack Trout “22 niezmienne prawa marketingu”

Pomimo dynamicznych zmian w marketingu i coraz to nowszych trendach, które równie szybko pojawiają się co giną, dobrze jest znać uniwersalne prawa i maksymy, do których można wracać. Książka Ala Riesa i Jacka Trouta jest właśnie zbiorem takich zasad, które ustrzegą początkujących marketingowców przed popełnianiem kardynalnych błędów. Choć pozycja ta od kilku dobrych lat jest już dostępna na polskim rynku i niektóre z tez autorów zdążyły się odrobinę zdezaktualizować, to absolutnie nie można jej odmówić rzeczowości i tego, że dla czytelnika stanowić będzie bazę do budowania solidnych podstaw.

[/grid]

[grid number=”4″ class=”big” last=”true”]

Biblioteczka
Biblioteczka

Biblioteczka marketingowca

górnicza agencja kreatywna
górnicza agencja kreatywna!

Manifest WUNDERTEAM

[tabs width=”100%”]
[tab title=”My” active=”true” align=”center”]

Wierzymy w górniczy etos, bo na grubie (w kopalni) człowiek uczył się porządku i dokładności. [highlight]Fedrujemy insighty, żeby tworzyć gryfne[/highlight] kampanie reklamowe!

[/tab]
[tab title=”Robota” align=”center”]

Pomagamy firmom, organizacjom wydobyć często głęboko zakopane pokłady kreatywności. Pomagamy też innym agencjom reklamowym wykonując za nich „czarną robotę”!

[/tab]
[tab title=”Dinks” align=”center”]

W kampaniach wykorzystujemy filozofię Social Media First gdzie kamieniem węgielnym jest “gen społecznościowy”. Do „czarnej marketingowej roboty” mamy gryfną górniczą załogę i fedrujemy razem od świtu do świtu! To sprawia, żę jesteśmy prawdopodobnie najlepszą agencją reklamową “pod ziemią”!

[/tab]
[/tabs]

Napisz do nas!

Mobile Trends Conference 2018[/grid]
[clear]