Czym handlować w internecie?

Rynek e-commerce rośnie szybciej, niż broda sztygara. Jak duży już jest? Czy są jeszcze nisze do zagospodarowania. Spróbujemy odpowiedzieć w tym tekście.

Handel internetowy istnieje tylko dzięki zaufaniu.

Kupowanie w internecie to wygoda
Kupowanie w internecie to wygoda

Czym jest handel elektroniczny (e-handel, e-commerce)

Oczywiście nie chodzi o handel sprzętem elektronicznym, chociaż ta kategoria chyba najszybciej się rozwija w sieci. Handel elektroniczny to pisząc w prostych słowach: kupowanie towarów i usług przez internet, gdzie płatności i dostawa odbywa się poza fizyczną placówką sklepu.

 • Open source, czyli dostajesz gotowy e-sklep za darmo i za pieniądze musisz dopasować go do swoich potrzeb. Przykłady: Magento, WooCommerce, PrestaShop.
 • SaaS (Software as a Service), czyli jak nazwa wskazuje – kupujesz dostęp do platformy sprzedażowej i nie musisz się przejmować np. serwerem, bo wszystko jest w tzw. „chmurze”. Nic tylko sprzedawać.
 • Platformy dedykowane, czyli budujesz swój internetowy stragan z pietruszką puszczając wodzę fantazji. Wbrew pozorom to wcale nie musi to być najdroższe rozwiązanie. Wszystko zależy od skali biznesu.
 • 15 milionów Polaków kupuje w Internecie. Nieznaczna przewaga kobiet, które stanowią 54% kupujących. Takim sam % kupuje w polskich e-sklepach. 23% kupuje w zagranicznych.

  Szacowana sprzedać w 2020 może wynieść nawet 70 mld złotych. Przedstawiciele Pokolenia Z (15-25 lat stanowią już 31% kupujących. 50+ tylko 12%. W 2018 roku na polskim rynku działało ponad 30 tys. sklepów internetowych, ale ta liczba stale rośnie.
  Co będzie przyszłością dostawy zakupionych w internecie przedmiotów? Kupujesz online, ale towar możesz odebrać w sklepie stacjonarnym marki. Tak przynajmniej przekonują eksperci. Jak będzie zobaczymy. Na pewno warto znać takie pojęcie jak:

 • ROPO – research online, purchase offline. Odwrócone ROPO – research offline,
  purchase online, „showrooming”.
 • ROTOPO – research online, test offline,- purchase online.
 • Omnichannel, czyli dalsza ewolucja koncepcji multichannel zakładającej dostępność w wielu kanałach. Tym razem chodzi o zapewnienie spójnego doświadczenia oraz możliwości dokończenia czynności rozpoczętej w jednym kanale w innym.
 • miner-guido

  Czym się zajmujemy?

  WUNDERTEAM to agencja reklamowa z Katowic! Fedrujemy mocne insighty, żeby lepiej sprzedawać. „Oko sztajgra” widzi więcej i ostrzej!

  Masz BRIEF?
  Chytomy sie za ta robota!

  Napisz do Nadsztygara!

  Bez młota to nie robota!
  Bez młota to nie robota!

  Manifest WUNDERTEAM

  Wierzymy w górniczy etos, bo na grubie (w kopalni) człowiek uczył się porządku i dokładności. Łączymy marketing i nowe technologie!

  Napisz do nas!

  Projekty WUNDERTEAM

  AllBrandingContentInfluencerzyKampanie reklamoweSEO StorytellingSocial MediaStrategiaUXWWW

  wunderteam-ing-bank-slaski

  7 lat z ING Bankiem Śląskim!

  Kampanie reklamowe

  Śląska Prohibicja

  WUNDERTEAM promuje Śląską Prohibicje!

  Kampanie reklamowe, WWW

  polishhistory

  Polishhistory.pl dla Muzeum Historii Polski!

  Content, SEO Storytelling, UX, WWW

  bebag-waksy-casestudy

  Herlitz & be.bag!

  Branding, Content, Influencerzy, Kampanie reklamowe, Social Media, Strategia