Fedrujemy insighty

W marketingu wszystko zaczyna się od insightu – czyli obserwacji. Dla jednych to banał, ale warto o tym banale przypominać, bo często nawet doświadczeni marketerzy o nim zapominają. Dlaczego warto pamiętać o insightach?

Grupy docelowe – Pokolenia X,Y,Z, Alfa
Jesteśmy różni

Jednak można znaleźć zbiór cech, który będzie charakterystyczny dla określonej grupy. Rozważania na temat potrzeb warto zacząć od Abrahama Maslowa. Słynna piramida, która na początku nie była piramidą tylko zbiorem obserwacji. Słynny psycholog twierdził, że potrzeby ludzi są zaspokajane w odpowiedniej kolejności. Jeśli nie zostaną zaspokojone te najważniejsze, to nigdy nam nie przyjdzie do głowy, że można marzyć o czymś więcej.

1943 „Teoria motywacji człowieka” - Abraham Maslow
1943 „Teoria motywacji człowieka” – Abraham Maslow
12 potrzeb według Victor O. Schwab

To koncepcja z lat 60-tych. Tutaj potrzeb mamy znacznie więcej, ale pomimo upływu wielu lat, pozostają aktualne. Poniżej zestawienie:

1/ Lepszego zdrowia
2/ Pieniędzy
3/ Sławy, popularności
4/ Komfortu
5/ Więcej czasu wolnego
6/ Dumy z osiągnięć
7/ Lepszego wyglądu
8/ Bezpieczeństwa
9/ Pochwał od innych
10/ Awansu zawodowego
11/ Awansu społecznego
12/ Przyjemności

Co to jest insight konsumencki?

To nic innego jak świadoma lub nieświadoma intencja działania, która jest w pewien sposób ograniczona. Tutaj pojawia się marka, która może to działanie nam ułatwić. Oczywiście nie za darmo!

Dlaczego warto szukać insightów?

Bo insighty sprzedają – mówiąc najprościej. Jeśli znajdziesz odpowiedź na pytanie, czego potrzebuje duża grupa osób, to masz szanse na sukces. Oczywiście grupa może być również mała, ale musi chcieć za Twój produkt lub usługę zapłacić dużo. Jeśli więc znajdziesz odpowiedni insight i w oparciu o niego stworzysz produkt – możesz zacząć myśleć o tym, jak ten fakt zakomunikować światu.

Zacznijmy od końca

Co mam zrobić, kiedy mam już produkt, ale nigdy nie myślałem o insightach – kierowałem się intuicją? Skoro dalej funkcjonujesz na rynku to znaczy, że wiesz więcej od wielu agencji marketingowych! Czas na szukanie insightów jest zawsze. Mają one funkcję nie tylko akwizycyjną nowych klientów, ale mogą mocniej lojalizować obecnych.

miner-guido

Czym się zajmujemy?

Fedrujemy insighty, żeby tworzyć gryfne kampanie reklamowe! “Oko sztajgra” widzi ostrzej!

Masz BRIEF?
Chytomy sie za ta robota!

Napisz do Nadsztygara!

Fedrujemy insighty, żeby tworzyć gryfne kampanie reklamowe! “Oko sztajgra” widzi ostrzej! Warsztaty lub “szkolonko” też dla Ciebie zorganizujemy!

Masz BRIEF?
Chytomy sie za ta robota!

Napisz do Nadsztygara!

Manifest WUNDERTEAM

Wierzymy w górniczy etos, bo na grubie (w kopalni) człowiek uczył się porządku i dokładności. Fedrujemy insighty, żeby tworzyć gryfne kampanie reklamowe!

Pomagamy firmom, organizacjom wydobyć często głęboko zakopane pokłady kreatywności. Pomagamy też innym agencjom reklamowym wykonując za nich „czarną robotę”!

W kampaniach wykorzystujemy filozofię Social Media First gdzie kamieniem węgielnym jest “gen społecznościowy”. Do „czarnej marketingowej roboty” mamy gryfną górniczą załogę i fedrujemy w dzień i w nocy!

Napisz do nas!