Ład i porządek w pracy marketera!

Porządek
[grid number=”8″ class=”big”]
Słynny niemiecki “Ordnung” to nie tylko puste słowo.Wie to każdy, kto choć raz był w odwiedzinach u naszych zachodnich sąsiadów.

Porządek
Ład i porządek w pracy marketera! 

Czy jest na niego miejsce w pracy kreatywnej? My uważamy, że tak. Jeśli myślisz inaczej to ten tekst może Cię przekona, żebyś zaufał dobremu “porządkowi”.

Co wspólnego ma mieszkanie z kampanią marketingową?

Praca kreatywna jest częścią spójnej, merytorycznej kampanii marketingowej. Wyobraź sobie puste, surowe mieszkanie. Jest ładne, ma potencjał, ale nie widzisz jego wszystkich walorów, dopóki nie zapełnisz go praktycznym, wygodnym i estetycznym wyposażeniem. To jest właśnie kreacja. Jej cele oscylują przede wszystkim wokół “aranżacji” kampanii marketingowej i charakteryzują się umiejętnym planowaniem, porządkiem strategicznym oraz analizą.

Aby lepiej zobrazować poszczególne etapy przygotowywania profesjonalnej kampanii, podzielmy je na segmenty:

Segment 1 – Planowanie.

W tym miejscu następuje następuje zwykle proces decyzyjny. Załoga Wunderteam ustala najważniejsze elementy w budowaniu kampanii, bez których nie będzie dalszych postępów. W skład planowania wchodzą przede wszystkim:

  • informacja o rodzaju kampanii (prasowa, bilboard, internetowa wielotorowa),
  • obszar działania w dalszych etapach przygotowywania kampanii,
  • ustalenie grupy docelowej (badania rynku, analiza konsumentów),
  • ustalenie całego budżetu kampanii,
  • wyznaczenie poszczególnych okresów czasowych (testy, główna kampania, zebranie informacji zwrotnej).

Segment 2 – Kreacja.

Nasz ulubiony. Tutaj spotykają się wszystkie pomysły, które kumulują się w burzę mózgów. Oczywiście, nie taką z piorunami. Nasze dyskusje opierają się przede wszystkim na porządkowaniu wszystkich informacji, które zebraliśmy podczas współpracy z marką. Na tym etapie rozstrzygamy przede wszystkim następujące zagadnienia:

  • co konkretnie chcemy przekazać obecnym i przyszłym konsumentów?
  • w jaki sposób będziemy kreować wizerunek marki?
  • kto będzie opowiadał w imieniu marki (tutaj ważny jest nadawca przekazu – czy jest to sama marka, influencer, a może produkt, który korzysta z mocy storytellingu?).

Ład i porządek w pracy kreatywnej są, według nas, jednym z najbardziej istotnych czynników, które wpływają na dalszy proces przygotowywania kampanii. W tym miejscu wypełniamy surowe, puste mieszkanie wartościową ideą, nadając mu kształt i formę. Chcemy, aby w takim mieszkaniu każdy czuł się dobrze, dlatego skrupulatnie je projektujemy.

Segment 3 – Wdrożenie.

Gdy działania kreacyjne są zaprojektowane, następuje ich wdrożenie. W tym segmencie niezwykle ważny jest wybór kanału, poprzez który będziemy promować markę. Wiemy już, jakich użyć mocy, teraz określamy miejsce ich aktywacji. Odpowiednia forma przekazu, dopasowana do grupy docelowej i realizująca wcześniej wyznaczone cele, potrafi zdziałać cuda. Ten etap jest bardzo mocno związany z poprzednim – mając doskonale zaplanowaną kreację, musimy ją dokładnie zaprezentować. Podobnie, jak w przypadku naszego przykładowego mieszkania – każde, nawet najbardziej gustowne wyposażenie, wymaga spokojnego, przemyślanego rozmieszczenia. Tylko wtedy spełni swoją funkcję i zapewni komfort gospodarzy.

Segment 4 – Analiza zwrotna.

Jest mieszkanie, jest komfortowe wyposażenie, a wszystkie jego elementy doskonale uporządkowane? To nie wszystko. Teraz trzeba sprawdzić, jak  na przestrzeni czasu ocenią je gospodarze. Podobnie jest z marką. Przygotowanie i dystrybucja kampanii nie kończy naszej pracy. Zarówno dla agencji, jak i dla klienta, bardzo ważne są końcowe rezultaty, oczekiwane wyniki, spełnione cele, wzrost sprzedaży oraz rozwój świadomości marki.
Dopiero wtedy możemy stwierdzić z pełną satysfakcją, że jesteśmy zadowoleni  (z mieszkania) i chcemy więcej!

[/grid] [grid number=”4″ class=”big” last=”true”]
miner-guido

Czym się zajmujemy?

Fedrujemy insighty, żeby tworzyć gryfne kampanie reklamowe! “Oko sztajgra” widzi ostrzej!

Masz BRIEF?
Chytomy sie za ta robota!

Napisz do Nadsztygara!

Konferencje marketingowe 2019
Konferencje marketingowe 2019
górnicza agencja kreatywna
górnicza agencja kreatywna!

Manifest WUNDERTEAM

[tabs width=”100%”] [tab title=”My” active=”true” align=”center”]

Wierzymy w górniczy etos, bo na grubie (w kopalni) człowiek uczył się porządku i dokładności. [highlight]Fedrujemy insighty, żeby tworzyć gryfne[/highlight] kampanie reklamowe!

[/tab] [tab title=”Robota” align=”center”]

Pomagamy firmom, organizacjom wydobyć często głęboko zakopane pokłady kreatywności. Pomagamy też innym agencjom reklamowym wykonując za nich „czarną robotę”!

[/tab] [tab title=”Dinks” align=”center”]

W kampaniach wykorzystujemy filozofię Social Media First gdzie kamieniem węgielnym jest “gen społecznościowy”. Do „czarnej marketingowej roboty” mamy gryfną górniczą załogę i fedrujemy w dzień i w nocy!

[/tab] [/tabs]

Napisz do nas!
[/grid]
[clear]

Total
0
Shares
Prev
XVI Węgiel Film Festival
Węgiel FF

XVI Węgiel Film Festival

[grid number=”8″ class=”big”]To nie jest tak, że lubimy

Next
Fedrujemy insighty
1943 „Teoria motywacji człowieka” - Abraham Maslow

Fedrujemy insighty

[grid number=”8″ class=”big”]W marketingu wszystko

You May Also Like