Przegląd najciekawszych reklam piłkarskich w historii!

[grid number=”8″ class=”big”]
Mistrzostwa Świata w piłce nożne były sprawdzianem dla agencji zajmujących się marketingiem sportowym! Emocje bowiem dzieją się, nie tylko na boisku, ale również poza nim. Ten czas to wielki sprawdzian dla agencji zajmujących się marketingiem sportowym!
Marketing sportowy

Marketing sportowy to granie na emocjach!

Mundial zawsze jednoczy kibiców z całego świata, wywołuje ogromne emocje i inspiruje marki do tworzenia kampanii związanych z tym wielkim piłkarskim świętem. Zanim więc zasiądziecie przed telewizorami trzymając kciuki za naszą drużynę i dacie się ponieść niezwykłej atmosferze Mundialu, zachęcamy Was do małego powrotu do przeszłości. Jest nim zestawienie najlepszych (naszym zdaniem) telewizyjnych kampanii reklamowych, które zostały zrealizowane przy okazji piłkarskich Mistrzostw Świata.

Zobacz wybrane przez nas spoty reklamowe

Nike “Airport” 1998

Co robią piłkarze, znudzeni czekaniem na lotniskową odprawę? Oczywiście grają! Nawet jeśli wydaje Ci się, że przestrzeń portu lotniczego w niczym nie przypomina piłkarskiego boiska, to na pewno zmienisz zdanie po obejrzeniu tej reklamy! Nawet w razie największego opóźnienia Twojego samolotu nie polecamy jednak naśladować zachowania brazylijskiej drużyny, bo może to dla Ciebie skutkować otrzymaniem biletu w jedną stronę do… policyjnego aresztu!

Adidas “Footballitis”, 2002

Przy okazji Mistrzostw Świata odbywających się w Korei i Japonii, marka Adidas zaproponowała bardzo ciekawy koncept reklamowy. W tym szalonym i nieco kuriozalnym spocie, grupa naukowców na różne sposoby próbuje sprawdzić co takiego sprawia, że niektórzy z najsławniejszych piłkarzy na świecie zachowują się tak, jak gdyby znajdowali się pod wpływem zaraźliwej futbolowej gorączki. Kreacja ta została zrealizowana przez szwedzki kolektyw reżyserski Traktor.

Pepsi “Beer Halle”, 2006

W tej oryginalnej reklamie stworzonej z okazji odbywających się w Niemczech Mistrzostw Świata, Thierry Henry, Roberto Carlos, David Beckham, Ronaldinho i Frank Lampard stają twarzą w twarz z grupą Bawarczyków z krwi i kości. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zakończył się ten niecodzienny pojedynek, polecamy Ci przenieść się za sprawą kreacji Pepsi, na Oktoberfest 2006!

Coca Cola “Todos estamos juntos”, 2006

Choć Todos estamos juntos, to spot Coca Coli kierowany na na rynek południowoamerykański, to chętnie zobaczylibyśmy takie reklamy również na naszych ekranach. Wpadająca w ucho radosna piosenka doskonale koresponduje z letnim klimatem i gorącymi sportowymi emocjami jakie wywołuje futbolowa rywalizacja. Warstwa wizualna zabawny sposób ukazuje, że naprawdę wszyscy (i wszystko) razem kibicują podczas tej niezwykłej imprezy jaką jest Mundial.

Nike “Write The Future”, 2010

Z okazji Mistrzostw Świata w RPA, Nike pokusiła się stworzyć aż trzyminutowy, epicki spot reklamowy. Na przykładzie alternatywnych losów największych gwiazd piłki nożnej, marka pokazuje, że życie może pisać różne scenariusze, jednak tylko od naszego zaangażowania, determinacji i pracy zależy to jak dokładnie będzie się rysować nasza przyszłość.

Carlsberg “Team Talk”, 2010

Spot Carlsberga to prawdopodobnie najlepsza mowa motywacyjna, którą może usłyszeć zespół przygotowujący się do wyjścia na murawę. Marce, w tej dziewięćdziesięcio sekundowej reklamie telewizyjnej udało się zgromadzić szesnaście legend brytyjskiego sportu m. in. Jacka Charltona, Steva Redgrave’a, Sir Clive’a Woodwarda, Nigela Benna, czy Sir Ranulpha Fiennesa. Reklama była częścią większej kampanii England Team Talk. Miała ona zachęcić fanów futbolu do okazywania wsparcia dla drużyny, poprzez tworzenie własnych filmików z mowami motywacyjnymi, które były publikowane na specjalnie do tego przeznaczonej stronie internetowej.

Hyundai “Because of football”, 2014

Hyundai, który w 2014 roku miał okazję być oficjalnym partnerem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, w swojej reklamie rozwiązuje zagadkę wystąpienia największego baby boomu z jakim świat miał do czynienia po II wojnie światowej. Jak się okazuje, nie bez przyczyny na porodówkach zaczyna robić się tłoczno dziewięć miesięcy po rozegraniu finałowego meczu Mundialu. Jak widać nic innego nie jest lepszym afrodyzjakiem, niż zdrowe sportowe emocje!

Mundial 2018 – podsumowanie

Na polskim rynku najwięcej mówiło się o pieniądzach zainwestowanych w reklamy z nasza reprezentacją w roli głównej. Było ich bardzo dużo. Z jednej strony pokazuje to, że rynek marketingu sportowego zaczyna dojrzewać. Sport to jedna nie tylko sukcesy, ale i porażki. Po szybkim odpadnięciu naszych sportowców marki zaczęły tracić na wizerunku razem z nimi. Nikomu nie udało się zareagować. Każdy po porażce już w drugim meczu schował głowę w piasek. Szansa dla komunikacji kryzysowej nie została wykorzystana.

Jeśli chodzi o globalny świat reklamy, to moim faworytem i największym zwycięzcą zostało KFC z Południowej Afryki. Kto pamięta pewnego sławnego piłkarza, który często przewracał się na boisku, chociaż nie powinien. Zobaczcie, jak zareagowała na to marka >>

[/grid]

[grid number=”4″ class=”big” last=”true”]

Marketing sportowy
Marketing sportowy
miner-guido

Czym się zajmujemy?

Fedrujemy insighty, żeby tworzyć gryfne kampanie reklamowe! “Oko sztajgra” widzi ostrzej! Warsztaty lub “szkolonko” też dla Ciebie zorganizujemy!

Masz BRIEF?
Chytomy sie za ta robota!

Napisz do Nadsztygara!

górnicza agencja kreatywna
górnicza agencja kreatywna!

Manifest WUNDERTEAM

[tabs width=”100%”]
[tab title=”My” active=”true” align=”center”]

Wierzymy w górniczy etos, bo na grubie (w kopalni) człowiek uczył się porządku i dokładności. [highlight]Fedrujemy insighty, żeby tworzyć gryfne[/highlight] kampanie reklamowe!

[/tab]
[tab title=”Robota” align=”center”]

Pomagamy firmom, organizacjom wydobyć często głęboko zakopane pokłady kreatywności. Pomagamy też innym agencjom reklamowym wykonując za nich „czarną robotę”!

[/tab]
[tab title=”Dinks” align=”center”]

W kampaniach wykorzystujemy filozofię Social Media First gdzie kamieniem węgielnym jest “gen społecznościowy”. Do „czarnej marketingowej roboty” mamy gryfną górniczą załogę i fedrujemy w dzień i w nocy!

[/tab]
[/tabs]

Napisz do nas!
[/grid]
[clear]

You May Also Like