Marketing technologiczny w praktyce – co to jest i jak go wykorzystać?

Słyszałeś już o MarTech? Jeśli zajmujesz się marketingiem to powinieneś. Problem w tym, że dalej brakuje wiedzy jak wykorzystać siłę narzędzi, którymi dzisiaj dysponujemy w tworzeniu kampanii reklamowych.

Sztygar marketingu technologicznego
Sztygar marketingu technologicznego

Marketing i Technologia – czyli #PowerCouple
MarTech (marketing technologiczny) to połączenie marketingu i technologii. Polega na wykorzystaniu w marketingu narzędzi technologicznych, aby zwiększyć efektywność kampanii. Dzięki strategii, w której korzysta się z danych oraz nowoczesnych narzędzi, mamy możliwość lepszego zrozumienia naszych klientów. Dodatkowo pozostajemy konkurencyjni na rynku.

Marketing a IT
Oczekiwania klientów zmieniają zasady współpracy między działami marketingu i IT. Te dwa działy, kiedyś bardzo odległe – dzisiaj muszą wspólnie podejmować decyzje z zakresu budowania doświadczeń. Współpraca między przedstawicielami marketingu i IT powinna opierać się na otwartości, chęci przekazywania posiadanej wiedzy oraz na zrozumieniu różnic w organizacji pracy.

Wzrost inwestycji w MarTech
97% przebadanych firm zainwestowało w MarTech w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Technologia ma fundamentalne znaczenie nie tylko, żeby zostać liderem rynku, ale aby się w ogóle na nim utrzymać. Transformacja cyfrowa powoduje wzrost konkurencyjności firm w każdym sektorze. Potrzeby i zachowania konsumentów stale ulegają zmianie, a to z kolei powoduje, że pojawiają się kolejne oczekiwania co do jakości i liczby działań marki.

Mechanism is the message
Myśl „The medium is the message” ewoluuje w kierunku „mechanism is the message”. Jesteśmy zanurzeni w technologii i algorytmach. Art & Copy? Czy marketing = Art & Copy? Już nie. A przynajmniej nie tylko. Technologia spowodowała, że Art & Copy ewoluuje w Code & Data. Należy jednak jednocześnie pamiętać, że:

Technology is only as good as the story! – Ann Handley

Więcej o narzędziach MarTech znajdziesz w innym naszym tekście.

miner-guido

Czym się zajmujemy?

WUNDERTEAM to agencja reklamowa z Katowic! Fedrujemy insighty, żeby tworzyć gryfne kampanie reklamowe! “Oko sztajgra” widzi ostrzej!

Masz BRIEF?
Chytomy sie za ta robota!

Napisz do Nadsztygara!

Manifest WUNDERTEAM

Wierzymy w górniczy etos, bo na grubie (w kopalni) człowiek uczył się porządku i dokładności. Fedrujemy insighty, żeby tworzyć gryfne kampanie reklamowe!

Pomagamy firmom, organizacjom wydobyć często głęboko zakopane pokłady kreatywności. Pomagamy też innym agencjom reklamowym wykonując za nich „czarną robotę”!

W kampaniach wykorzystujemy filozofię Social Media First gdzie kamieniem węgielnym jest “gen społecznościowy”. Do „czarnej marketingowej roboty” mamy gryfną górniczą załogę i fedrujemy w dzień i w nocy!

Napisz do nas!