Marketing technologiczny w praktyce – co to jest i jak go wykorzystać?

Wskaźniki marketingowe - marketing technologiczny
Wskaźniki marketingowe
[grid number=”8″ class=”big”]Słyszałeś już o MarTech? Jeśli zajmujesz się marketingiem to powinieneś. Problem w tym, że dalej brakuje wiedzy jak wykorzystać siłę narzędzi, którymi dzisiaj dysponujemy w tworzeniu kampanii reklamowych.

Sztygar marketingu technologicznego
Sztygar marketingu technologicznego

Marketing i Technologia – czyli #PowerCouple
MarTech (marketing technologiczny) to połączenie marketingu i technologii. Polega na wykorzystaniu w marketingu narzędzi technologicznych, aby zwiększyć efektywność kampanii. Dzięki strategii, w której korzysta się z danych oraz nowoczesnych narzędzi, mamy możliwość lepszego zrozumienia naszych klientów. Dodatkowo pozostajemy konkurencyjni na rynku.

Marketing a IT
Oczekiwania klientów zmieniają zasady współpracy między działami marketingu i IT. Te dwa działy, kiedyś bardzo odległe – dzisiaj muszą wspólnie podejmować decyzje z zakresu budowania doświadczeń. Współpraca między przedstawicielami marketingu i IT powinna opierać się na otwartości, chęci przekazywania posiadanej wiedzy oraz na zrozumieniu różnic w organizacji pracy.

Wzrost inwestycji w MarTech
97% przebadanych firm zainwestowało w MarTech w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Technologia ma fundamentalne znaczenie nie tylko, żeby zostać liderem rynku, ale aby się w ogóle na nim utrzymać. Transformacja cyfrowa powoduje wzrost konkurencyjności firm w każdym sektorze. Potrzeby i zachowania konsumentów stale ulegają zmianie, a to z kolei powoduje, że pojawiają się kolejne oczekiwania co do jakości i liczby działań marki.

Mechanism is the message
Myśl „The medium is the message” ewoluuje w kierunku „mechanism is the message”. Jesteśmy zanurzeni w technologii i algorytmach. Art & Copy? Czy marketing = Art & Copy? Już nie. A przynajmniej nie tylko. Technologia spowodowała, że Art & Copy ewoluuje w Code & Data. Należy jednak jednocześnie pamiętać, że:

Technology is only as good as the story! – Ann Handley

Więcej o narzędziach MarTech znajdziesz w innym naszym tekście.

[/grid] [grid number=”4″ class=”big” last=”true”]
miner-guido

Czym się zajmujemy?

Fedrujemy insighty, żeby tworzyć gryfne kampanie reklamowe! “Oko sztajgra” widzi ostrzej! Warsztaty lub “szkolonko” też dla Ciebie zorganizujemy!

Masz BRIEF?
Chytomy sie za ta robota!

Napisz do Nadsztygara!

górnicza agencja kreatywna
górnicza agencja kreatywna!

Manifest WUNDERTEAM

[tabs width=”100%”] [tab title=”My” active=”true” align=”center”]

Wierzymy w górniczy etos, bo na grubie (w kopalni) człowiek uczył się porządku i dokładności. [highlight]Fedrujemy insighty, żeby tworzyć gryfne[/highlight] kampanie reklamowe!

[/tab] [tab title=”Robota” align=”center”]

Pomagamy firmom, organizacjom wydobyć często głęboko zakopane pokłady kreatywności. Pomagamy też innym agencjom reklamowym wykonując za nich „czarną robotę”!

[/tab] [tab title=”Dinks” align=”center”]

W kampaniach wykorzystujemy filozofię Social Media First gdzie kamieniem węgielnym jest “gen społecznościowy”. Do „czarnej marketingowej roboty” mamy gryfną górniczą załogę i fedrujemy w dzień i w nocy!

[/tab] [/tabs]

Napisz do nas!
[/grid]
[clear]

Total
0
Shares
Prev
Wongiel (Content) is a king! Dlaczego chcesz inwestować w content marketing?

Wongiel (Content) is a king! Dlaczego chcesz inwestować w content marketing?

Next
Czym jest Inbound Marketing, czyli tzw. „marketing przychodzący”!
WUNDERTEAM-teoria

Czym jest Inbound Marketing, czyli tzw. „marketing przychodzący”!

[grid number=”7″ class=”big”] [grid

You May Also Like